Top News – Veliaj i referohet ‘Top Story’/ Oerd Bylykbashi perfitoi kredi te bute nga Bashkia
16/04/2021 16:19

Kryebashkiaku Erion Veliaj në një nga takimet e zhvilluara në njësinë 7 të Tiranës, i është referuar emisionit të Top Story sa i përket përfitimeve të pafundme të deputetëve, përfshirë edhe kredinë e butë, duke i futur te kategoria e personave të pastrehë. Veliaj ka përmendur rastin e deputetit demokrat Oerd Bylykbashi duke iu referuar emisionit investigativ “Top Story”, ku Lulzim Basha si kryetar bashkie i dha një kredi të butë. “Ata janë në parti që i bëjnë llogaritë vetëm 1 për qind e popullsisë. Si do t’ia ulim taksat milionerëve, e ne themi se si do t’ia rrisim rrogat shumicës, 99% tjetër të popullsisë, se jemi këtu për shumicën. Të duhet një shtëpi, bashkia e Tiranës jep 1 mijë kredi të buta dhe propozimi i Edi Ramës është që kjo skemë të shtrihet në të 61 bashkitë. I mbani mend, edhe ata (PD) e bënë një herë këtë punën e kredive të buta. E patë në lajme, e patë dokumentarin (Top Story), deputeti, Oerd Bylykbashi, shtresë në nevojë, kredi e butë nga Lul Basha. Nënkryetari i Bashkisë, Eno Bozdo, shtresë në nevojë nga Lul Basha. Të gjithë zv/ministrat e tyre, me kredi të butë, shtresë në nevojë, i kap stresi shumë. Të gjithë drejtorët e tyre të përgjithshëm të PD shtresë në nevojë. Në Partinë Socialiste shtresë në nevojë është një djalë dhe një vajzë që krijojnë një familje e kanë një fëmijë dhe që kanë një punë dhe që duan të blenë shtëpinë e tyre pa interesa, sepse i paguan Partia Socialiste dhe qeveria e kryeministrit Edi Rama” Rastet e përfitimit të kredive të buta nga persona që gëzonin poste publike dhe nuk përmbushin kriteret, gjatë kohës që bashkia drejtohej nga Basha, janë bërë publike edhe më herët, ku mes përfituesve kanë qene ish këshilltarë bashkiakë apo edhe zv.ministra.

Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13
Top Channel/ Izraelitët pas Ramës dhe Bashës/ 8 strategët e fushatave, “orkestruan” fushatën
07/05 15:11
Top Channel/ 97 deputetë kundër Ilir Metës/ Komisioni hetimor do drejtohet nga deputeti Alket Hyseni
07/05 15:08
Top News – LSI nuk njeh zgjedhjet në Gjirokastër/ Karantina, qëllimi, goditje politike për ne
07/05 14:43
Top Channel/ Tedi Blushi: Presidenti nuk do të njohë asnjë vendim antiligjor të Kuvendit njëpartiak!
07/05 14:17