Top News – Ushtria ukrainase “gjen” sekretet ruse/ Zbulohen në kufi hardisku me të dhëna të rëndësishme
02/07/2022 19:26

Rojet kufitare ukrainase bëjnë me dije se gjatë operacioneve të fundit monitoruese kanë gjetur një hard disk që përmban të dhëna sekrete të ushtrisë ruse. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shërbimi Kufitar Shtetëror tregon se në këtë hardisk ka mbi 100 Giga bajt të dhëna specifike mbi stafin ushtarak rus, bigrafinë e tyre si dhe të një divizion specifik të artilerisë së mbrojtjes ajrore. Ai u gjet gjatë kontrolleve në një makinë të braktisur në rajonin e Chernihiv. Hard Disku gjithashtu përmban të dhëna për armët dhe pajisjet ushtarake ruse, si dhe dokumente zyrtare, si informacione në lidhje me stërvitjet ushtarake. Megjithatë, autoritetet kanë dyshime se ai mund të jetë një diversion dhe i lënë qëllimisht nga rusët. Sipas raportit, disa nga dokumentet e gjetura në makinë ishin etiketuar si “të klasifikuara”. Ndërkohë në orët e fundit, ushtria ruse ka vijuar bombardimet në qytetet lindore të vendit duke shkaktuar sërish viktima në radhët e civilëve. Pamjet: AFP

Top News – Aeroportet më të rrezikshme në botë/Të bukur e të frikshëm, pilotët me licenca të posaçme
15/08 21:50
Top News-E dëshpëruar për punëtorë…!/Britania e madhe në krizë, fajëson Brexit-in
15/08 21:43
Top News – Izraeli, sulm afër bazave ruse / Godet shënjestra iraniane në brigjet e Mesdheut
15/08 21:42
Top News – Rusia braktis 20 mijë trupa në Kherson / Komandantët në arrati para kundërsulmit ukrainas
15/08 21:33
Top News – Ukraina hedh në erë ‘Vagner’ / U dekonspirua nga një foto, shkatërrohet shtabi në Donbas
15/08 21:26
Top News-U kap me drogë në furgon/Gjykata britanike lë në burg shqiptarin
15/08 20:10
Top News – Filipinet ‘grisin’ kontratën Rusinë / Bisedime me SHBA për të blerë helikopterë amerikanë
15/08 19:24
Top News – ‘Bast’ 500 mln dollarësh në Rusi / Si miliarderi saudit investoi pak ditë para luftës…!
15/08 19:17
Top News – 3 vite pritje për një Bayraktar /Droni legjendar turk, më i kërkuari nga ushtritë e botës
15/08 18:19
Top News – Rusia do të armatosë aleatët! / Po dështon në luftë por Putin krenohet: Jemi më të mirët
15/08 18:18
Top News – Bota në prag të një konflikti tjetër!/ ‘Kina-Po përgatitemi për luftë rreth Tajvanit!’
15/08 16:58
Top News – Bie nafta në bursat ndërkombëtare /Çmimi shkon në 93 dollarë për fuçi, shkak Kina e Irani
15/08 16:50
Top News – 23 vite, zyrtar bashkie me diplomë false!/ Duhet të paguajë një gjobë prej 1 milionë euro
15/08 16:35
Top News – Asteroidi gjigant afër Tokës/Paralajmërimi i NASA-me sytë nga qielli!
15/08 16:08
Top News – Prapa shpinës së Putin…!/Zyrtarët rusë negociojnë fshehur me Perëndimin
15/08 15:45
Top Channel/ Një vit me talebanët, Afganistani më i varfër dhe më i pasigurt për gratë
15/08 15:26
Top Channel/ Ulet çmimi i naftës/ Rënia në bursa për shkak të krizës që po prek Kinën
15/08 15:02
Top News -Talebanët, një vit në pushtet…!/Kabuli mes festës, protestave dhe varfërisë ekstreme
15/08 14:59
Top Channel/ Rikthim në hënë/ NASA përgatit programin Artemis. Po stërviten astronautët
15/08 12:28
Top Channel/ Putin flirton me Kim/ Presidenti rus: Do zgjerojmë marrëdhëniet me Korenë e Veriut
15/08 12:21