Top News – Urdhërohet nga SPAK/ Kontrolle Blic në banesat e të fortëve në Nikël
22/01/2021 15:56

RENEA ka zhvilluar një aksion blic me urdhër të SPAK në shtëpitë e 7 të fortëve në Fushë-Krujë, aksion ky qw vjen pak ditë pasi Top Story zbuloi ekskluzivisht se banda e Niklës ka qenë një prej grupeve të dyshuara për eliminimin e bankierit Artan Santo, edhe pse nuk ka ende njw deklarim zyrtar qw tw konfirmojw kwtw lidhje. Kontrolle u ushtruan në banesat e Durim Bamit, Valter Bamit, Bedri Hakës, Marklen Hakës, Gentjan Koçit, Ylli Çangut dhe Ervin Kodrës. Kontrollet, për të cilat policia thotë se janë gjetur prova, janë zhvilluar në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK-u ndaj një grupi të strukturuar kriminal. Siç konstatohet në dosjen hetimore, pikërisht dy prej pjestarëve të këtij grupi që u goditen kete te premte nga RENEA, janë mbajtur nën vëzhgim gjatë hetimeve për vrasjen e bankierit Artan Santo, edhe pse ende nuk janë gjetur prova bindëse. Bëhet fjalë për Valter Bamin, vëllain e Durim Bamit, dhe Mariglen Hakën, të cilët i janë nënshtruar vazhdimisht përgjimeve telefonike dhe atyre ambientale. Ashtu si edhe ne operacionin e fundit, kur policia njoftoi kete te premte se gjatë kontrollit të banesave janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale që do t’i shërbejnë hetimit në interes të procedimit penal, sakaq nga burimet mesohet se gjate ketyre kontrolleve, nuk u gjeten ne banese disa prej personave qe kerkoheshin nga SPAK, mes tyre edhe Durim Bami dhe Marklen Haka. Një prej grupeve që dyshohet për ekzekutimit e bankierit, ngjarje e cila është ende e pazbardhur, është edhe grupi i të fortëve të Niklës. Gazetari Artan Hoxha dha gjatë emisionit të Top Story, kushtuar vrasjes së bankierit, indicie për një prej personave të dyshuar si ekzekutor, konkretisht për Enver Stafukën.

Top News – Procesi i vaksinimit/ Nis edhe në qytetin e Beratit për bluzat e bardha
25/02 16:53
Top News – Ujësjellësi i ri i Pogradecit/ Do sigurojë ujë 24 orë për banorët
25/02 16:53
TopNews-Akuzat e babait të gjyqtares së arrestuar/‘Si u shpërblyen ato që liruan djalin e deputetit’
25/02 16:22
Top News – E vetmja në ballkan/ Kosova, ende pa asnjë dozë vaksine
25/02 16:21
Top News – Pas përfshirjes në koalicion me PD/ Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD
25/02 16:21
Kontrollet për respektimin e masave anti Covid/ 917 gjoba në të gjithë vendin
25/02 15:59
Të karantinuarit nuk do votojnë KQZ: Do t’i japim të drejtën e votës 3 mijë emigrantëve
25/02 15:57
Dhunohet gazetari në Prishtinë/ Visar Duriqi sulmohet nga persona të maskuar përpara shtëpisë
25/02 15:56
Nuk ka kufizime të reja për covid/ Komiteti i ekspertëve e shikon situatën në përmirësim
25/02 15:53
Pogradec, 150 të infektuar/ Shumica e rasteve në shkolla dhe administratën publike
25/02 15:48
Gjirokastër, 840 të infektuar/ Infektimet nëpër shkolla dhe në familje
25/02 15:48
Berat, nis vaksinimi/ Të parët janë mjekët dhe të moshuarit
25/02 15:46
“PD e LSI kandidojnë humbësit”/ Kryetari i bashkisë së Tiranës takim në njësinë katër në kryeqytet
25/02 15:39
Bamir Topi dorëhiqet nga partia/ Një ditë pasi nënkryetari Sali Shehu nënshkroi koalicionin me PD
25/02 15:35
Rama takim me biznesin në Berat: Taksë zero, tatim fitimi zero, lekët t’i çoni në shtëpi
25/02 15:26
Vrasje në qendër të Tiranës/ Ekzekutohet Behar Sofia, ish bashkëpunëtor i Abdulselam Turgut
25/02 15:26
Arrestime për atentatin me bombë/ Në pranga Gjergj Cukali dhe vëllezërit Ermond dhe Enver Jakimi
25/02 15:25
Sondazh në TCH: Kush fiton zgjedhjet? Sonte në emisionin “Open”, gjetjet e kompanisë Ipsos
25/02 15:18
Top News – “902 mijë zgjedhës me karta të skaduara”/ KQZ-të infektuarit me covid, mbeten pa votuar
25/02 15:13
“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34