Top News – Ulet numri i rasteve aktive/ 39 të infektuar dhe 1 viktimë nga covid 19
18/05/2021 20:00

Situata me Covid-19 në Shqipëri vazhdon të jetë e stabilizuar, ku prej ditësh numri i personave të infektuar ka qenë iu ulët. Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3169 testime, nga të cilat 39 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Nga këto raste 6 janë shënuar në Gjirokastër, 4 raste në Shkodër, nga 3 raste në Tiranë, Devoll, Berat, Vau i Dejës. Ndonëse numri i të prekurve nga covid 19 është i ulët, sërish është shënuar 1 viktimë për shkak të komplikacioneve të shkaktuar nga virusi, dhe është një 72 vjecare nga qyteti i Fierit. Numri i përgjithshëm i viktimave në më shumë se 14 muaj të pandemisë ka shkuar në 2436. Është ulur edhe me tej numri i të shtuarve në 2 spitalet Covid ku po trajtohen 71 pacientë, nga të cilët 7 prej tyre janë në terapi intensive. Po në këtë hark kohor, janë shëruar 986 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 126,405 që nga fillimi i epidemisë. Në total që nga fillimi I pandemisë në vendin tonë kanë reszultuar pozitivë 132 071 prsona. Ndërsa numri i rasteve aktive është ulur së fundmi ndeshëm, dhe aktualisht janë 3230 persona të infektuar në të gjithë vendin. Kujtojmë se dy muaj më parë numri I rasteve aktive në vend arriti në nivelin më të lartë dhe ishin përkatësiht mbi 35 mijë të prekur nga koronavirusi.

Top Channel/ I riu me probleme të shëndetit mendor sulmon stafin mjekësor, ja ç’thotë infermierja
23/06 14:27
Top Channel/ Qytetarët e Vlorës lagin kokën me ujë të ftohtë në çezmat publike të qytetit
23/06 14:12
Top Channel/ Temperaturat e larta, qytetarët fierakë freskohen në shatërvanët e qytetit
23/06 14:11
Top Channel/ Të moshuarit në Durrës nuk pyesin për vapën, dalin dhe bëjnë shëtitjen e përditshme
23/06 14:10
Top News – Rrëzohen pretendimet e qeverisë/ Kushtetuesja shqyrton padinë për 30 qershorin
23/06 14:08
Top News – ‘Punë dhe të ardhme të sigurt’/ Rama prezanton portalin kombëtar të punësimit
23/06 14:08
Top Channel/ I nxehti ekstrem në Shkodër, sot temperaturat shkojnë në 40 gradë celcius
23/06 13:17
Top News – Shpërndanin drogë në qytet / Polica arrestohen në flagrancë 6 të rinj
23/06 13:04
Top News – Hetimi për krimin zgjedhor/ Nuk nis procedimi penal për 25 denoncime
23/06 13:02
Top News – Albin Kurti vizitë në Francë/ Takim me presidentin Emmanuel Macron
23/06 13:02
Top News – Drejtuesi humb kontrollin / Mjeti përfundon në karburant, dy të plagosur
23/06 12:53
Top Channel/ KQZ shpërndan mandatet, zyrtarizohen deputetët e zgjedhjeve të 25 prillit
23/06 12:50
Top Channel/ Sot dielli “armiku” më i madh, Elbasani ndër qytetet më të nxehta
23/06 12:49
Top Channel/ Rrëzohen kërkesat e qeverisë, Kushtetuesja shqyrton legjitimitetin e zgjedhjeve lokale
23/06 12:48
Top Channel/ Shqipëria digjet, pluhur nga Afrika dhe lagështi në ajër nga Mesdheu
23/06 12:48
Top Channel/ Për’puthen, audicione në Berat/ Të rinj e të moshuar interes për emisionin
23/06 12:39
Top Channel/ Greqia e zemëruar me Zaev/ Reagime përse nuk shkruajti “e Veriut” në postim
23/06 12:35
Top Channel/Pasojat e regjistrimit online/CRCA Shqipëri: 3600 fëmijë rrezikojnë të mbeten pa shkollë
23/06 12:23
Top Channel/ Si mund ta përballojnë shqiptarët të nxehtin? Përgjigja epike e Selami Jenisherit
23/06 11:53
Top News – Vendgrumbullim ilegal për plehrat/ Kavajë, zbulohet nga mediat, jo nga bashkia
23/06 11:13