Top News- Ukraina i shpall luftë armikut tjetër të saj / Qeveria e Zelenskit në kurs anti-korrupsion
27/01/2023 12:03

Ajo që po shohim në Ukrainë, është një tërmet politik me një ndryshim të madh. 11 zyrtarë dhanë dorëheqjen ose u shkarkuan ndërkohë që Kievi, në luftë me Rusinë, përpiqet të luftojë edhe korrupsionin në qeveri. E kjo ka bërë që disa politikanë në SHBA të kërkojnë që ndihmat për ukrainën të kufizohen. Presidenti Volodimir Zelenski po përpiqet të rikthejë besimin publik, por akuzat janë serioze dhe koha nuk është ajo e duhura. Disa akuza janë bërë publike falë një gazetari investigativ të faqes së ëebit Ukrainska Pravda. Ai raportoi kohët e fundit, se kompania e një trajneri personal të një zyrtari të lartë, kishte marrë miliona që nga fillimi i pushtimit, por ndër të tjera kishte edhe një shkrim për zëvendës shefin e zyrës së presidentit Zelenski. Kyrylo Tymoshenko dha dorëheqjen dy muaj pasi gazetari raportoi se ai do ta vendoste familjen e tij në pronën e një njeriu të pasur. Gazetari po ashtu publikoi foto në të cilat Tymoshenko shihej ndërsa ngiste një makinë të kushtueshme Porsche.

Top Channel/ Sulm kamikaz mbi personelin amerikan në Siri. SHBA kundërpërgjigjet me raketa
24/03 23:11
Top Channel/ Pamje spektakolare, qielli i Finlandës mbulohet nga aurorat shumëngjyrëshe
24/03 22:52
Top Channel/ SHBA thirje partive politike: Zero kriminelë në lista dhe financime transparente
24/03 22:37
Top Channel/ Tregu Vienez i Pashkëve hap dyert, vezët me dekore të veçanta “pushtojnë” dyqanet
24/03 22:35
Top News – ‘Keqardhje për Listën Srpska’, vendet e QUINT-it, për zgjedhjet e 23 prillit
24/03 21:50
Top Channel/ Britanikët “kryqëzojnë” Braverman për vizitën në Ruanda: Si Hitleri në kampet naziste
24/03 21:41
Top News – A do arrestohej Putin në Ballkan!/ Si përgjigjen Kroacia dhe Serbia
24/03 20:44
Top News – Policët braktisin Macron/ Protestat në Francë përshkallëzohen
24/03 20:27
Top News – Kina mund t’i japë fund luftës!/ Spanja thirrje të zbatohet plani i Pekinit
24/03 20:20
Top Channel/ Protestat në Francë kundër pensioneve vazhdojnë, mbreti Anglisë shtyn vizitën
24/03 19:58
Top Channel/ Arrestimi i Trump/ Të rejat nga hetimet për ish-presidentin amerikan
24/03 19:57
Top News – Turqia prodhon tankun e saj!/ Ashtu si dronët Bayraktar, gati për betejë
24/03 19:11
Top News – Trazirat në Francë trembin Mbretin/ Shtyhet vizita e Charles në Paris, shkak protestat
24/03 19:10
Top News – ‘Ushtria ukrainase, më e mira në botë’!Gjenerali flet për fuqizimin e forcave mbrojtëse
24/03 18:19
Top News – Franca ndalon përdorimin e Tik Tok/2.5 milionë zytarë në zbatim të urdhërit
24/03 16:32
Top News – ‘Imitohen’ dritat e veriut / Shkencëtarët suedezë ‘bëjnë magji’ në qiell
24/03 15:16
Top News – Wagner ‘kthehet’ në Afrikë / Mercenarët po ‘bien si gurë shahu’ në Bakhmut
24/03 15:11
Top News – Ukraina ‘niset’ drejt Krimesë… / Bomba bërthamore për ta ndaluar, kërcënon Rusia
24/03 15:07
Top News – Digjet Franca, 1 milionë njerëz në rrugë / Protesta kundër reformës së pensioneve
24/03 12:20
Top News – ‘Vrasësi i qyteteve’ na kursen… / Asteroidi kalon mes Tokës dhe Hënës, asnjë kërcënim
24/03 12:18