Top News-Ukraina godet rusët me raketa britanike/Rusia ankohet-Ishin Storm Shadow goditën Mariupolin
27/05/2023 21:56

Kremlini ka fajësuar raketat britanike "Storm Shadow" për një sulm të fuqishëm të ndërmarrë nga distanca të gjata në Mariupolin e shkatërruar nga lufta, ndërsa Ukraina po bën plane e përpiqet të rifitojë territoret e pushtuara nga rusët. Nga qyteti dikur i fortifikuar i Ukrainës, tani së bashku me Donetskun të kontrolluar nga Rusia, raportoi dy sulme me raketa të premten. Dy sulme të njëpasnjëshme goditën qytetin e rrethuar, njëra prej tyre dyshohet se goditi fabrikën e çelikut Azovstal, ku dikur luftuan mbrojtësit ukrainas dhe sot janë stacionuar trupat ruse.

Top Channel/ Ukraina rrëzon dronët rusë. Vijon kundërofensiva, Moska rrit shpenzimet për mbrojtjen
01/10 21:36
Top Channel/ Sulmi terrorist në veri, Kurti në takimin me emisarin Sarrazin: Sanksiononi Serbinë!
01/10 21:34
Top News – Nga filmat ‘007’ në Formula 1 / Jessica Hawkins, frymëzimi i vajzave të tjera
01/10 21:25
Top Channel/ Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Nuk do arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi
01/10 21:08
Top News – Kurdët pas sulmit terrorist / PKK merr përgjegjësinë e kamikazëve në Ankara
01/10 21:03
Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Zbardhet misteri pas 27 vitesh / Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e Tupac
01/10 16:30
Top News – 10 mijë trupa ruse në Bakhmut / Mbrojtja ajrore rrëzon 16 kamikazë rusë
01/10 16:27
Top News- Në fillim qëllon me armë, më pas aktivizion jelekun me eksploziv/pamjet nga sulmi në Turqi
01/10 16:26
Top News- Agresori hodhi veten në erë/ NATO- Pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit
01/10 16:25
Top News – 35-vjeçarja ‘parandjeu’ vrasjen/ Dëshmia e shoqes-Më tha po më mbaron koha
01/10 16:16
Top News – ‘Kontakti’ me alienët, çështje kohe / Shkencëtarët optimistë-I zbulojnë brenda pak viteve
01/10 16:10
Top News – Trupat britanike gati për në Kosovë / ’Në pritje të urdhërit!’, NATO rrit prezencën
01/10 15:50
Top News – Turqia mban peng Suedinë / Anëtarësimi në NATO, kusht blerja e F-16 nga SHBA
01/10 15:45
Top News – Erdogan paralajmëron terroristët / ‘Nuk mund të shkaktoni dot kaos në Turqi’
01/10 15:36
Top News – Zjarr në klubin e natës, shumë viktima / Shkrumbohet gjithë godina, kërkohen të zhdukurit
01/10 15:15
Top News – Hodhën në erë ‘shtabin’ e Putinit / Komando ukrainase me jet ski në stil ‘James Bond’
01/10 14:15
Top News – Ballkani do të shpërthejë! NATO të shuajë agresionin rus dhe serb në Kosovë
01/10 13:37
Top News – Erdogan në ‘shënjestër’!? Momenti i shpërthimit pranë ndërtesës së parlamentit
01/10 13:28
Top Channel/ Shmangia e mbylljes së qeverisë, Kongresi amerikan miraton masën e ndalimit
01/10 12:13