Top News-U përfshi në trafikun e shqiptarëve/Anglezja pohon në gjykatë, për çfarë i përdori paratë..
14/01/2021 17:20

Një shtetase britanike pranoi përpara gjykatës përfshirjen e saj në një rrjet të trafikut të shqiptarëve në Angli, duke pohuar se paratë e përfituara nga aktiviteti i paligjshëm i përdori në ndërhyrje kirurgjikale për të zmadhuar gjoksin. lajmi është bërë i ditur nga mediat britanike sipas të cilave agjencia e kufirit ndaloi Eleanor Coatman në portin e Doverit, pasi në bagazhin e makinës iu gjet e fshehur një grua shqiptare. Nga hetimi u zbulua se Eleanor Coatman tentoi të rikthente në Angli një shqiptar të dëbuar pasi ishte dënuar për trafik droge. Coatman jo vetëm që pranoi ta trafikonte atë, por edhe tre shqiptarë të tjerë me origjinë nga Kukësi kushërinjtë e këtij personi në rrugën e radhës.Por ajo që ka shkaktuar habi në gjykatë ishte deklarata e Eleanor Coatman se ajo i përdori paratë për të zmadhuar gjoksin, paguar disa borxhe dhe blerë dhuratat e Krishtlindjes. Coatman, 34,vjeçe pranoi 5 akuzat për thyerje të rregullave të emigracionit në periudhën Tetor-Dhjetor 2019. Gjykatësi Tom Broën e dënoi me 2 vite burg, të konvertuara në shërbim prove. ndersa Prokurori Richard Posner tha se hetimet kanë zbuluar që Eleanor Coatman kishte ndërmarrë 4 udhëtime në Francë për të sjellë shqiptarët duke përfituar £12,500.

Top News – Skema e opozitës për zgjedhjet…! Dy lista për të rrëzuar Edi Ramën në 25 prill
23/01 19:56
Kamza “nuk njeh” covid/ Qytetarët nuk respektojnë masat mbrojtëse
23/01 19:51
Top News – Zgjerimi i detit, shkak për luftë! Media gjermane shkruan për 12 miljet greke
23/01 19:45
Diskriminim gjinor me pagat/ Femrat duan arsimin më shumë. Meshkujt marrin pagat më të larta
23/01 19:42
Top News – 23 gjyqtarë nën hetim nga SPAK/ Disa u shkarkuan, të tjerë dhanë dorëheqjen
23/01 19:39
Korçë/ Rikthehen reshjet e borës. Kush shkon në fshatrat turistikë, të pajiset me gomat e dimrit e me zinxhirë
23/01 19:36
Projektet për Beratin/ Kryeministri Rama inspekton ndërtimin e rrugëve
23/01 19:22
Top News – Kujdes! Reshje shiu e vërshime uji/ Paralajmërimi i IGJEUM, ja 4 qarqet në rrezik
23/01 18:52
Top News – Covid 19, sërish shifra të larta/ 7 humbje jete dhe 786 raste të reja në 24 orë
23/01 18:50
Top News – Aksidenti horror në mes të Tiranës/ Policia mohon lidhjen e autorit me ndonjë zyrtar
23/01 18:49
Rama në Berat: Edhe stacioni i zjarrfikësve të qytetit që do rilindë krejtësisht
23/01 17:07
Në Urën Vajgurore/ Rama: Do mundësohet hapja e një pike promovimi e tregtimi të prodhimeve të zonës
23/01 16:47
Rama: Rruga e malit të Tomorrit po merr formë dita-ditës
23/01 16:37
Top News -Veliaj çon në gjykatë Grida Dumën/ Lejet në Bashkinë e Tiranës të pandikuara nga interesat
23/01 16:33
Top News – Reshje intensive gjithë fundjavën/ Pritet rritje të prurjeve të lumenjve
23/01 16:33
Top News – Grabitet pika e ‘Kredo.al’/ Tiranë, punonjësit u kërcënuan me armë
23/01 16:33
Top News – Punimet në by pass-in e Vlorës/ Do jetë gati para nisjes së sezonit veror
23/01 16:32
Top News – Vaksinat e COVAX mbërrijnë në prill/ Manastirliu-kemi parapaguar, jemi në grupin e parë
23/01 16:32
Top News – Investimet në zonën e Beratit/ Kryeministri Rama inspekton punimet në disa projekte
23/01 16:05
Kamza “nuk njeh” covid/ Qytetarët nuk respektojnë masat mbrojtëse
23/01 15:52