Top News/ U mbajt e fshehur për një shekull, piktura e rrallë e Gustav Klimt ekspozohet në Vjenë
17/04/2024 22:30

Një pikturë historike e piktorit austriak Gustav Klimt është ekspozuar në Vjenë përpara se të dalë në ankand për t’u shitur. Drejtori i shtëpisë së ankandit Ernst Ploil e përshkroi ekspozimin e pikturës si një "ngjarje që ndodh një herë në shekull". Piktura "Portreti i Mademoiselle Lieser" vlerësohet të kap një me vlerë midis 30 dhe 50 milionë euro. Në të është pikturuar një grua të re brune me tipare precize, të stolisur me një shall të madh të dekoruar shumë me lule në një sfond të kuq të ndezur. E fshehur për gati një shekull, vepra u pikturua në vitin e fundit të jetës së Klimt, është e panënshkruar dhe nuk është larguar kurrë nga Austria. Një tjetër pikturë e Klimt u ble për 98.9 milionë euro në Londër, duke u bërë vepra më e shtrenjtë e artit e shitur ndonjëherë në Evropë.

Top News/ Biden dhe Trump ‘në një mendje’/ Tarifat mbi mallrat kineze bashkojnë dy rivalët
18/05 20:03
Top News/ Gjermania nën pushtetin e ujit/ Vërshime të mëdha uji që ndodhin 1 herë në 50 vjet
18/05 16:11
Top News/ Alarm në Gjermani/ Rriten rastet e dhunës ndaj politikanëve
18/05 15:47
Top Channel/ Qëlloi mbi kryeministrin sllovak, 71 vjecari para gjykatës nën masa të forta sigurie!
18/05 15:16
Top Channel/ Mediat gjermane: “Për 20 vjet, Kroacia do të zbrazet”!
18/05 15:04
Top News/Vritet kandidati për kryebashkiak në Meksikë/Trupi i pajetë u gjet i copëtuar në një makinë
18/05 14:26
Top News/ Humbje e madhe për Ukrainën/ 125 luftëtarë vriten nga Rusia brenda 24 orëve
18/05 14:25
Top Channel/ Gjermanët “po sulmojnë” politikanët: Rritet shkalla e krimit kundër tyre!
18/05 14:20
Top Channel/ SHBA, “ofensivë” diplomatike në Lindjen e Mesme: Jake Sullivan niset drejt rajonit!
18/05 14:18
Top News/ Frikë për një tjetër vatër lufte/ Korea e Veriut lëshon breshëri raketash balistike
18/05 13:15
Top News/ Putin i gatshëm për armëpushim/ Ka një kusht për Ukrainën, kërkon Kharkivin
18/05 13:02
Top News/ Trump i vë kusht Biden-it për debatin: Bëj testin e drogërave para se të vish në përballje
18/05 12:48
Top Channel/ Trump kërkon test droge për Bidenin: “Analizat, pastaj debati televiziv”!
18/05 12:38
Top News/ SHBA e NATO drejt përballjes me Rusinë/ Po mendohet dërgimi i trupave në Ukrainë
18/05 12:34
Top Channel/ Gjendje emergjence në Gjermani, rrezik “ekstrem” nga përmbytjet!
18/05 12:03
Top Channel/ Sulmoi burrin e Nancy Pelosit, dënohet me 30 vjet burg 44 vjecari në SHBA!
18/05 12:02
Top Channel/ Gjendet trupat e tre pengjeve izraelite: “Ishin vrarë që në 7 tetor!”
18/05 11:52
Top News/ Ushtria izraelite gjen trupat e tre pengjeve: U vranë nga Hamas
18/05 08:30
Top Channel/ Ukraina godet Rusinë me dronë, publikohen momentet e tmerrit
17/05 22:40
Top Channel/ SHBA, ndryshojnë zakonet e blerjeve, çmimet e larta të vënë para zgjedhjeve amerikanët
17/05 22:39