Top News – U lirua autori i vrasjes/ Bashkëshortja e te ndjerit kërcënon prokurorin
22/01/2021 13:05

Prokurori i rrethit gjyqësor Tiranë, Bajram Breçani është kërcënuar me jetë.Nga Top Channel mesohet se ngjarja e paprecedentë ka ndodhur pasditen e se enjtes. Prokurori ishte i ulur në një lokal përball shkollës ‘Harry Fultz’ në momentin që është kërcënuar. Nderkohe menjeher eshte është zbuluar edhe identiteti i kërcënueses, një grua me inicialet, M.B. Kjo e fundit mban detyrën e oficeres së Policisë dhe është gruaja e të ndjerit Arben Bilali.Prokurori që është kërcënuar ka hetuar vrasjen e bashkëshortit të saj, Arben Bilalit. I dyshuari i kësaj vrasje ka qenë Gjergj Cukali, ku ndonëse prokurori e ka arrestuar për ngajrjen, Gjykata e Apelit i ka dhënë lirinë. Gruaja e viktimës Bilali, edhe pse vendimin per lirimin e Cukalit e ka dhënë Gjykata e Apelit, vijon te kërcënoje për herë të tretë Prokurin e çështjes. Prokurori Bajram Breçani ka bere te ditur per top channel se ka njoftuar drejtuesit e policisë së shtetit, Ardi Veliu, dhe zyrtarë të tjerë në lidhje me ngjarjen e ndodhur dhe pres prej tyre reagim ligjor. U kërcënova për shkak të detyrës dhe kjo është hera e tretë, për një çështje për të cilën vendimarrja ka qenë tërësisht e gjykatës” , ka deklaruar prokurori.

Top News – Fëmijët shqiptarë në kampin Al Hol/ Çuçi në Liban, skenar i ri për riatdhesimin
25/02 17:59
Top News – Kandidatë pa rekorde kriminale/ Alarmi ndërkombëtar për partitë politike
25/02 17:58
Veliaj: “Programi i PS më i miri; Kriteri që të jesh kandidat i LSI është, të kesh dosje në SPAK”
25/02 17:54
Top News – Procesi i vaksinimit/ Nis edhe në qytetin e Beratit për bluzat e bardha
25/02 16:53
Top News – Ujësjellësi i ri i Pogradecit/ Do sigurojë ujë 24 orë për banorët
25/02 16:53
TopNews-Akuzat e babait të gjyqtares së arrestuar/‘Si u shpërblyen ato që liruan djalin e deputetit’
25/02 16:22
Top News – E vetmja në ballkan/ Kosova, ende pa asnjë dozë vaksine
25/02 16:21
Top News – Pas përfshirjes në koalicion me PD/ Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD
25/02 16:21
Kontrollet për respektimin e masave anti Covid/ 917 gjoba në të gjithë vendin
25/02 15:59
Të karantinuarit nuk do votojnë KQZ: Do t’i japim të drejtën e votës 3 mijë emigrantëve
25/02 15:57
Dhunohet gazetari në Prishtinë/ Visar Duriqi sulmohet nga persona të maskuar përpara shtëpisë
25/02 15:56
Nuk ka kufizime të reja për covid/ Komiteti i ekspertëve e shikon situatën në përmirësim
25/02 15:53
Pogradec, 150 të infektuar/ Shumica e rasteve në shkolla dhe administratën publike
25/02 15:48
Gjirokastër, 840 të infektuar/ Infektimet nëpër shkolla dhe në familje
25/02 15:48
Berat, nis vaksinimi/ Të parët janë mjekët dhe të moshuarit
25/02 15:46
“PD e LSI kandidojnë humbësit”/ Kryetari i bashkisë së Tiranës takim në njësinë katër në kryeqytet
25/02 15:39
Bamir Topi dorëhiqet nga partia/ Një ditë pasi nënkryetari Sali Shehu nënshkroi koalicionin me PD
25/02 15:35
Rama takim me biznesin në Berat: Taksë zero, tatim fitimi zero, lekët t’i çoni në shtëpi
25/02 15:26
Vrasje në qendër të Tiranës/ Ekzekutohet Behar Sofia, ish bashkëpunëtor i Abdulselam Turgut
25/02 15:26
Arrestime për atentatin me bombë/ Në pranga Gjergj Cukali dhe vëllezërit Ermond dhe Enver Jakimi
25/02 15:25