Top News – Turi i falënderimeve/ Rama në Fier- Kadastra do të kalojë online
05/06/2023 22:08

Në vazhdën e turit të falenderimeve dhe mirënjohjeve për të gjithë qytetarët të cilët kontribuan me votë për Partinë Socialiste në zgjedhjet vendore të 14 majit, kryeministri Edi Rama këtë të hënë u ndal në Lushnje dhe Fier. Në të dyja qytetet, numri një i socialistëve, falenderoi qytetarët që edhe këtë vit e votëbesuan, duke i ngarkuar atij dhe të gjithë kryetarëve të bashkieve shumë përgjegjësi për të vazhduar përpara me punët. Nga Lushnja, Rama u tha socialistëve se nuk duhet të lejojnë një dru të shtrembër që të cënojë krenarinë e partisë. Shefi i qeverisë nuk la pa përmendur edhe Kadastrën, të cilin ai e cilësoi si turp, duke thënë se shumë shpejt dyert e Agjencisë shtetrore të Kadastrës do të mbyllen dhe se shërbimet do të kthehen të gjitha online. Kryeministri u shpreh se këtë muaj, qeveria do të prezantojë këtë transformim, i cili do të lehtësojë barrën e qytetarëe.

Top Channel / Shuhen zjarret në Fier dhe Patos, digjen sipërfaqe të mëdha me ullishte e pemë frutore
24/09 11:50
Top Channel/ Zjarri në fabrikën e bojërave/ Pamje gjatë natës, flakët morën përmasa të frikshme
24/09 11:39
Top News – U vra nga sulmi në Veri, pamjet nga shtëpia e policit që hapi dyert e zisë
24/09 11:34
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës, kandidati i PS: Votoni një djalë që do i shërbejë qytetit
24/09 11:18
Top News – Arrestohet shoferi i autobusit në Morinë/ Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë në vendin tonë
24/09 11:03
Top Channel/ Patos, përhapet zjarri në zonën e Margëlliçit gjatë natës! Ushtria zbarkoi në terren
24/09 10:46
Top Channel/ Flakët morën përmasa të mëdha në bypass-in e Vlorës! Pamje gjatë natës
24/09 10:44
Top Channel/ Zjarri në fabrikën e bojërave/ Prefekti i qarkut: Afër kishte depo gazi, e rrezikshme
24/09 10:41
Top News – Zjarr në autostradën Tiranë-Durrës / Merr flakë fabrika, ekipet zjarrfikëse në aksion
24/09 10:39
Top News – Halilaj përballë Vatës / Mbahen zgjedhjet e pjeshme në Kukës
24/09 10:24
Top News – Zjarri në fabrikën e bojërave, Balla dhe Rrumbullaku ndoqën nga afër situatën
24/09 10:18
Top News – Digjet fabrika e bojërave në Maminas, disa zjarrfikës u dërguan në spital për mjekim
24/09 10:17
Top News – Nis procesi zgjedhor në Kukës, momenti kur voton Albert Halilaj, kandidati i PS
24/09 10:17
Top News – Shuhen vatrat e zjarrit në Fier / Zjarrfikësit u ndihmuan nga shiu që ra gjatë natës
24/09 09:57
Top Channel/ Fieri nën pushtetin e flakëve, Prefekti: Vështirësi në mbushjen e zjarrfikëseve me ujë
23/09 22:40
Top News – Zjarret djegin nënstacionin elektrik, situatë alarmante në Patos
23/09 22:23
Top Channel/ Flakët në Patos mbërrijnë shumë pranë nënstacionit, OSHEE stakon energjinë elektrike
23/09 22:07
Top Channel/ Situatë alarmante në Patos! Flakët dalin nga kontrolli, rrezikohen depozitat e naftës
23/09 21:59
Top Channel/ Pas Fierit, zjarri përfshin edhe by pass-in e Vlorës! Flakët jashtë kontrollit
23/09 21:56
Top Channel/ Flakët përpijnë bimësinë në afërsi të fshatit Vajkan, mbërrijnë në rrugën Fier-Lushnje
23/09 20:50