Top News – Trump rikandidon për president / Japim miliarda për Ukrainën, duhet të mbrojmë shkollat
28/05/2022 18:45

Donald Trump ka sulmuar presidentin Joe Biden nga konventa kombëtare e shoqatës së armëve, organizatë që vepron në mbështetje të poseduesve të armëve të zjarrit në shba, në Houston, duke njoftuar edhe se do të rikandidojë në zgjedhjet e 2024-ës. Nëse jemi në gjendje të dërgojmë miliarda dollarë në Ukrainë, mund të bëjmë gjithcka është e nevojshme për ti bërë të sigurta shkollat tona – tha ai. “Duam të shpëtojmë jetën e fëmijëve tanë, shkollat nuk duhet të jenë shënjestra më e lehtë për tu goditur” – shtoi ish presidenti duke kërkuar edhe një herë armatosjen e mësuesve. “Kur unë të jem president për të dytën herë, do të angazhohem për zhdukjen e të keqes”, tha Trump, duke njoftuart kështu faktikisht një kandidim të tij në zgjedhjet e 2024-ës edhe pse për këtë duhet që më parë të kalojë garën paraprake të republikanëve. Ish presidenti për thuajse një orë prezantoi programin e tij për sigurinë, duke nënvizuar se nuk do të ketë kurrë më nmungesë financimesh për policinë. “Ekzistenca e të keqes në botën tonë nuk është një motiv për të carmatosur qytetarët që respektojnë ligjin”, ka thënë ish presidenti duke shtuar: Së bashku do të rimarrim kongresin dhe shtëpinë e bardhë.

Top News- NATO zgjerohet në Madrid! / Aleanca në gatishmëri për përballje me Rusinë
29/06 21:00
Top Channel/ ‘Rrezik i lartë nga covid’, CDC shton në listë dy vende të reja
29/06 19:36
Top Channel/ NATO me strategji të re: Do mbrojmë çdo pëlllëmbë të territorit tonë
29/06 18:56
Top News- Kurti i ‘tregon dhëmbët’ Serbisë/Sërish reciprocitet në kufi, a priten tensione!
29/06 18:40
Top Channel/ Babai po mbyste foshnjën në Athinë, shqiptarët ndërhyjnë dhe e shpëtojnë
29/06 18:40
Top News- Si i bëri Erdogan presion NATO/Çfarë fitoi Turqia pas heqjes së vetos!
29/06 17:10
Top News-Rusia do të sulmojë një vend të NATO!/Zelenski tregon kush e ka radhën pas Ukrainës
29/06 17:08
Top News- Avionët italianë monitorojnë Rusinë!/Roma në gatishmëri për mbrojtjen e kufijve të NATO
29/06 17:05
Top News-1 milionë trupa më shumë, NATO-izohet Evropa/Biden: Vladimir Putin po merr atë që nuk donte
29/06 16:10
Top News – U vra nga një ‘raketë-ninxha’ / Shefi i Al Qaeda-s në Siri në shënjestrën e SHBA
29/06 15:42
Top Channel/ Gazetarët kundër Macron: “Ku shkojmë paratë tona”? Grevë për licencat!
29/06 15:33
Top News-50,000 trupa të NATO për të ndalur Putin/Vendet baltike druajnë se janë në ‘listën e zezë’
29/06 15:24
Top Channel/ Kapet “droga e Xhihadit”: 2,3 tonë captagon në duart e policisë siriane!
29/06 15:13
Top Channel/ Romë, kafshët nuk përballojnë të nxehtin- u hidhen ushqime të ngrira!
29/06 15:09
Top Channel/ SHBA nis trupat në Europë, Biden: Rusia nuk “guxon”, këtu hyjmë ne!
29/06 14:51
Top Channel/Po të ishte grua, Putin s`do ta sulmonte Ukrainën: Johnson befason me deklaratën!
29/06 14:46
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44
Top News – Grabitje me armë në bankë / Kanada, vriten dy autorët, plagosen gjashtë policë
29/06 14:43
Top News – Kërcënon të ‘bombardojë’ Pentagonin! Rusia publikon koordinatat e qendrave perëndimore
29/06 14:43
Top News – Po të ishte Putini grua…?! / Ja çfarë mendon kryeministri britanik Boris Johnson
29/06 14:42