Top News – Trashëgimia më e madhe e Edi Ramës / ‘The Economist’ rrëfen ambicien e Kryeministrit
09/06/2023 11:18

Pjesa më e errët dhe më e diskutueshme e Evropës, Ballkani mund të ketë një dritë të re udhëheqëse. Ai është kryeministri i Shqipërisë, 58 vjeç, një ish-basketbollist dhe artist modern. Kështu nis një artikull profili për Edi Ramën gazeta britanike, The Economist. Duke iu referuar rezultatit në zgjedhjet e 14 majit, në artikull thuhet se me këtë rezultat Rama ka të ngjarjë që të fitojë edhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2025-ës pa shumë vështirësi. Në pushtet që nga viti 2013, Rama është kreu më i vjetër aktual i një qeverie në Ballkan. Prej tani, shkruan The Economist, ai mund të krenohet se është një yll i Ballkanit, edhe ka një ndikim qetësues në një rajon ende të brishtë.

Top News – Do trafikonte tajlandezen për prostitucion /Suedezit i dështon plani, arrestohet në Rinas
29/09 14:27
Top News – Vrasja në Mirditë/ Rrumbullaku ‘qarkullon’ drejtuesit e policisë së Lezhës
29/09 14:21
Top Channel/ Plazh në tetor! Rriten temperaturat në fundjavë, nga e hëna rikthehet “vera”
29/09 14:16
Top News – ‘Nuk e dimë ç’fund do të kemi’/Postimi i fundit i 35-vjeçares shqiptare që u vra në Itali
29/09 13:53
Top News- Bie numri i të vetëpunësuarve/Nga 1 janari 2024, profesionistët e lirë tatohen mbi fitimin
29/09 13:17
Top Channel/ Operacioni antidrogë në Elbasan! Pranga 34-vjeçarit, shkon në 56 numri i të arrestuarve
29/09 13:09
Top Channel/ Çanta me 82 mijë € e fshehur në kroskotin e autobusit! Arrestohen dy persona në Muriqan
29/09 13:08
Top Channel/ Parashikimi i motit, çfarë na pret në fundjavë sipas shërbimit meteorologjik ushtarak
29/09 12:53
Top News – Socialistët shtyjnë Kongresin / Vijojnë përgatitjet për ‘platformën e veprimit’
29/09 12:53
Top News – Sekuestrohen mbi 82 mijë euro në Muriqan / Në pranga dy persona, dy të tjerë nën hetim
29/09 12:39
Top Channel/ Dita Botërore e Zemrës, 17.5 mln vdekje të parakohshme çdo vit në botë
29/09 12:27
Top News- Megaoperacioni ‘Rrjeti’ / Arrestohet 34-vjeçari, pjesë e grupit kriminal
29/09 12:26
Top Channel/ Plazhi vazhdon, në Shëngjin ende ka banjo dielli
29/09 12:23
Top Channel/ Prrenjasi kërkon turizëm! Organizohet panairi i produkteve vendore
29/09 12:21
Top Channel/ Fshihej në “Qytetin Studenti”, kapet 34-vjeçari nga Elbasani, në kërkim për drogë
29/09 12:18
Top Channel/ Dy ditë betejë me flakët, i pamundur neutralizimi i zjarrit në Pishporo të Fierit
29/09 12:08
Top Channel/ Mashtruesit e biznesmenëve, 4 në pranga, 2 në kërkim. Hiqeshin si zyrtarë shteti
29/09 12:06
Top News – Vrasja në dyert e policisë/ Rrumbullaku ‘shkrin’ komisariatin e Mirditës
29/09 11:45
Top News – Nipi vrau xhaxhain në Dukagjin/ Policia zbardh ngjarjen – Autori është Gjovalin Guri
29/09 11:38
Top News – Kërcënohet familja e Klea Gjatës / Femra e vetme e arrestuar në grupin e Laert Haxhiut
29/09 11:37