Top News – Tragjedia në familjen Saliaj/ Gjyshi i vrau babanë 18-vjeçarit 2 vite më parë
03/02/2023 12:53

Enjo Saliaj, i cili mbeti i vdekur në një aksident mbrëmjen e së enjtes, ka një histori të dhimbshme, e cila nisi ne vitin 2021, kur ai mbeti jetim. Gjyshi i tij Mexhit Picari, një ish polic, vrau babanë e të riut me armë zjarri pranë Gjykatës së Tiranës ,më 4 qershor të vitit 2021, 30 minuta përpara se të niste seanca gjyqaore. Viktima, Kudret Saliaj kishte hapur një process gjyqsor pas sherreve të vazhdueshme me bashkëshorten e tij, vajzën e autorit, për divorcin dhe kujdestarinë e fëmijëve. Ai kishte hapur proces gjyqësor për t’u ndarë nga gruaja e tij me të cilin kanë edhe 3 fëmijë. Picari, vjehrri i viktimës hyri në lokal dhe hapi zjarr drejt ish-dhëndrit, ndërsa u plagos edhe avokati Adriatik Cama, që ndodhej në një tavolinë me viktimën. I pranishëm në vendngjarje, ka qenë edhe i riu Enjo Saliaj, i cili u përplas me automjet në zonën e Freskut, duke gjetur vdekjen.

Top Channel/ Rama, vizitë në Greqi. Takohet me kryeministrin Micotaqis, çel dhe ekspozitën personale
20/03 22:53
Top News – Ekspozitë dhe takime/ Rama viziton Greqinë, pritet nga Dendias e Mitsotakis
20/03 22:18
Top News – Ekzekutuan dy të rinj me automatik në Lushnje/ GJKKO dënon me burg përjetë dy autorët
20/03 22:18
Top Channel/ Në zgjedhje pa seli? Alibeaj mesazh Berishës: Lironi zyrat, ligjërisht i takojnë PD-së
20/03 21:39
Top Channel/ Sa bashki mendoni se do të merrni? Alibeaj: PD ka pasur një vit të vështirë
20/03 21:38
Top Channel/ Ekspozita e Edi Ramës në Athinë, veprat e kryeministrit ekspozohen në “Zapion Megaro”
20/03 21:10
Top Channel/ Kryeministri grek pret Ramën, shohin së bashku ekspozitën “IMPROVISATIONS”
20/03 21:09
Top News – E zuri kamioni poshtë, vdes mekaniku/ Aksident në Fushë-Krujë dhe Vlorë, 2 të plagosur
20/03 21:06
Top Channel/ Rama takon Mitsotakis në Athinë, diskutime për marrëdhëniet dypalëshe
20/03 20:47
Top Channel/ Rama, vizitë në Greqi/ Sot takimi me kryeministrin Micotaqis, nesër pritja në Presidencë
20/03 19:52
Top Channel/ Regjistrimi për naftën falas! Fermerët në garë për të përfituar nga fondi 3.3 mld lekë
20/03 19:49
Top Channel/ Vizitë në Athinë! Kryeministri Rama takohet me homologun Mitsotakis
20/03 19:45
Top Channel/ Pronat e Martinajt në sekuestro/ Gjykata refuzon kërkesën e familjarëve të të zhdukurit
20/03 19:38
Top Channel/ Burg përjetë për dy vrasje/ Vendimi për masakrën e Lushnjes me dy të vrarë në 2017
20/03 19:37
Top Channel/ Rama çel ekspozitën personale në Athinë: Arti nuk ka nevojë të përkthehet
20/03 19:29
Top News – Mbi 2 mijë tonë naftë kontrabandë/ Lirohen libianët e kapur në shtator 2022
20/03 19:09
Top News – Kamionët u rrezikojnë fëmijët/ Banorët e Mamurrasit kërkojnë mos kalimin e tyre
20/03 18:51
Top Channel/ Ekspozita në Athinë! Rama shoqërohet nga bashkëshortja e tij Linda dhe djali Zaho
20/03 18:50
Top Channel/ Aksident në Vlorë! Përplasen dy makina, dërgohet në spital në gjendje të rëndë një grua
20/03 18:41
Top News – Shqipëria renditet në vendin e 83-të / Kush janë vendet më të lumtura në Botë!
20/03 18:03