Top News/ Tragjedi në Danub, përplasen anijet / Dy të vdekur e pesë të zhdukur, policia nis hetimin
19/05/2024 15:17

Dy persona u vranë dhe pesë të tjerë konsiderohen të zhdukur pas një incidenti në të cilin u përfshinë një varkë me motor dhe një anije lundrimi mbi lumin Danub, në veri të Budapestit, të shtunën vonë. Policia hungareze tha se trupi i një burri u gjet pranë zonës, ndërsa ai i një gruaje u gjet më tej në drejtim të rrymës dhe njësitë e reagimit ndaj fatkeqësive janë ende në kërkim të pesë personave të zhdukur. Një zëdhënës i policisë së Budapestit, tha se tetë persona ndodheshin në bordin e varkës së vogël me motor në momentin e përplasjes së dyshuar. Aksidenti u raportua të shtunën në mbrëmje pasi policia foli me një burrë që u gjet me një plagë në kokë pranë rrugës kryesore pranë lumit, në Veroce, 55 km në veri të Budapestit. "Policia foli me burrin dhe nga komunikimi i tij fillestar ata dolën në përfundimin se ai ndoshta ishte viktimë e një lloj aksidenti me varkë," tha zëdhënësi. Trupi i pajetë i një burri u gjet në jug të Veroces, ndërsa trupi i një gruaje u gjet më tej në rrjedhën e poshtme të lumit, pranë një ure në periferi veriore të Budapestit, ku policia gjeti edhe varkën me motor të dëmtuar. Në momentin e aksidentit në zonë ndodhej një anije turistike, e cila u ndalua në qytetin e Komaromit ku policia ka konstatuar se ajo ishte dëmtuar nga njëra anë.

Top News/ Pheniani pret Putin/ Presidenti rus zbret në Korenë e Veriut pas 24 vitesh
18/06 22:47
Top News/ Po mban më këmbë industrinë ruse…SHBA e NATO thirrje për sanksione
18/06 22:45
Top News/ Putin mbërrin në Korenë e Veriut, diktatori Kim Jong Un e pret në aeroport
18/06 22:13
Top News/ Rusia pa spiunë në Europë/ Raporti: Kremlini pagesa të majme për rekrutimet
18/06 21:27
Top Channel/ Pfizer paditet në SHBA, shteti i Kansasit akuzon kompaninë për deklarata të rreme
18/06 19:51
Top Channel/ Tifozja më ‘hot’ e të gjitha kohërave i ‘vë flakën’ Euro 2024, modelja çmend qytetarët
18/06 19:42
Top Channel/ Sekuestrohet 2.6 miliardë euro kokainë në Gjermani! Ishte e fshehur në fruta dhe perime
18/06 19:41
Top Channel/ “Von der Leyen fsheh raportin që ‘godet’ Italinë”, Politico: Kërkon votën e Melonit
18/06 19:39
Top Channel/ Arrestohet këngëtari i njohur, drejtonte makinën në gjendje të dehur
18/06 18:44
Top News/ Tunel nën detin Baltik, 18 km i gjatë / Lidh Danimarkën me Gjermaninë, hapet në 2029
18/06 16:13
Top Channel/ Në avion shtetëror me djalin për ndeshjen, telashe për kryeparlamentarin kroat
18/06 15:13
Top News/ Kina e frikshme, ka 500 bomba bërthamore / Po rrit arsenalin më shpejt se çdo vend tjetër
18/06 15:12
Top Channel/ SIPRI: Bota po shton armët atomike operacionale, Kina ka gati kokat bërthamore!
18/06 15:09
Top News/ ‘Përbindëshi’ kinez del nga deti…Nëndetësja bërthamore shfaqet pranë Tajvanit
18/06 15:08
Top News/ Kokainë rekord për Euro2024/ Policia gjermane kap 36 tonë, në pranga edhe një shqiptar
18/06 15:07
Top News/ ‘Çmenden’ shpenzimet për mbrojtjen / Numër rekord aleatësh të NATO-s arrijnë objektivat
18/06 15:07
Top News/ ‘Legalizon’ bashkëshortët pa dokumenta / Biden, mbron nga dëbimi të martuarit me amerikanë
18/06 15:06
Top Channel/ Të anulohet “Mirëdita, Dobar Dan”, shpërthen Serbia: Po mbahet për Vidovdan!
18/06 14:57
Top Channel/ Tifozin e Anglisë e zë gjumi në ndeshjen me Serbinë, u zgjua në 4 të mëngjesit dhe…
18/06 14:25
Top Channel/ Donin të rrëzonin qeverinë dhe të rrëmbenin Scholz, nis gjyqi për tre të akuzuarit
18/06 14:06