Top News – Tmerr në qiell, alarm për bombë… / Avioni i EasyJet bën ulje emergjence në Pragë
05/12/2022 11:42

Një avion i kompanisë EasyJet, i drejtuar për në Britaninë e Madhe, ka ndryshuar drejtim duke bërë ulje emergjence në Pragë pasi një kërcënimi për bombë në bord. Avioni po fluturonte nga Polonia drejt Bristolit kur piloti u detyrua të ndryshonte kurs për të zbritur në kryeqytetin e Cekisë. Ulja e emergjencës u bë rreth orës 23 të mbrëmjes së shkuar në aeroportin e Pragës Vaclav Havel. Në një postim në tëitter, zyrtarët e aeroportit thanë se ishte raportuar për një bombë të mundshme në bordin e avionit. “Të gjitha masat u morën për të garantuar sigurinë e pasagjerëve dhe të gjithë trafikut ajror nga policia e republikës ceke” – thuhej në njoftim. Avioni kishte një orë në fluturim kur trajektorja e tij ndryshoi. Policia ceke dërgoi ekspertët e lëndëve shpërthyese në vendngjarje por më vonë zyrtarët konfirmuan se asnjë objekt i rrezikshëm nuk ishte gjetur në avion pas inspektimit. Kompania easyjet ndërkohë nuk bëri menjëherë komente.

Top Channel/ Pamjet, ekipi shqiptar ndihmon në nxjerrjen e trupave nën rrënoja gjatë natës
09/02 10:01
Top Channel/ Mjeku i ekipit shqiptar në Turqi: Situata e vështirë, ndihemi ekstremisht të rënduar
09/02 10:01
Top Channel/ Ekipi shqiptar ndihmon në nxjerrjen e njerëzve nga rrënojat e tërmetit në Malatay
09/02 09:45
Top Channel/ Emigrantët përfshihen nga protestat anti-qeveritare në Peru, pranë kufirit me Bolivinë
08/02 22:36
Top News – Britania dëbon 28 shqiptarë të tjerë/ Në mesin e tyre, persona të dënuar për trafik droge
08/02 22:26
Top Channel/ Feremrët protestojnë në Paris/ “Po na ndalojnë të prodhojmë ushqime cilësore”
08/02 22:08
Top News – 30 familjarë nën rrënoja!/ Rrëfimi prekës i sirianit që gërmon ditë e natë
08/02 20:53
Top Channel/ Tërmeti, 12 mijë viktima/ Rëndohet bilanci. Nën rrënoja janë ende shumë persona
08/02 20:06
Top News – ChatGTP te Bing, Microsoft revolucionon motorin e kërkimit
08/02 20:01
Top News – Turqia përballë një ‘epidemie sizmike’!/ Çfarë është ky fenomen dhe sa mund të zgjasë
08/02 20:00
Top News – Biden pas balonës spiune!/SHBA do veprojë përballë agresionit rus e kinez
08/02 19:59
Top Channel/ Fjalimi para kombit/ Biden në kongres, mesazhe optimiste
08/02 19:57
Top News – Sa njerëz ka nën rrënoja!/ Shpresat për të mbijetuarit nisin të shuhen
08/02 19:53
Top News – Erdogan sulmon kritikët-Provokues!/ ‘Nuk përgatiteshim dot për një fatkeqësi të tillë’
08/02 19:12
Top Channel/ Nën rrënoja 45 orë, fëmijës i jepet ujë me tapë shisheje për ta mbajtur gjallë
08/02 18:14
Top Channel/ Turqi, nxirret i gjallë nga rrënojët një burrë pas 48 orësh
08/02 18:09
Top Channel/ Përmirësohet foshnjës që u nxor e gjallë nga rrënojat, ajo humbi gjithë familjen
08/02 18:08
Top News – Ish-agjentja rrëfen ambicien e McGonigal: Do pasurohej si lobist
08/02 17:57
Top News – Zelenski kërkon avionë modernë/ Pritet me duartrokitje në parlamentin britanik
08/02 17:47
Top News – 50 mijë shqiptarë në zonën e tërmetit / Të prekur edhe banorë me origjinë nga vendi ynë
08/02 17:36