Top News/ Tmerr në Boeing, vdes një pasagjer / Turbulenca të frikshme në linjën Londër-Singapor
21/05/2024 14:50

Një pasagjer ka humbur jetën pasi një avion i linjës Londër-Singapor, është përvalluar me turbulenca në ajër cka e ka detyruar më pas të bëjë një ulje emergjence. Avioni Boeing 777 i operuar nga Singapore Airlines u ngrit nga aeroporti Heathroë në Londër, pak pas orës 22:00 të hënën. Fluturimi SQ321 u përball me "turbulenca të rënda" në rrugë drejt Singaporit, gjatë stuhive ekstreme tropikale në rajon, tha linja ajrore. Një pasagjer humbi jetën dhe rreth 20 të tjerë raportohet se janë lënduar ndërkohë që avioni bëri një ulje emergjence në Tajlandë. Fotot dhe videot tregonin ambulancat dhe automjetet e urgjencave në pistë, pranë avionit. Imazhe të tjera tregonin ushqime dhe pajisje të shpërndara në korridorin e avionit Boeing. Një zëdhënës i Singapore Airlines tha se avioni "ishte përballur me turbulenca të forta gjatë rrugës" për në Singapor. Ne mund të konfirmojmë se ka të lënduar dhe një viktimë në bordin e Boeingut 777-300ER”. Sipas kompanisë, në bord kishte gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 pjesëtarë të ekuipazhit. Incidenti më i fundit vjen ndërsa Boeing ndodhet në mesin e një krize, pas një serie problemesh me avionët e tij, përfshirë edhe vdekjen e një informatori të kompanisë. Një panel i një boeingu 737 u shkëput nga avioni në mesin e fluturimit dhe një rrotë ra nga një avion tjetër gjatë ngjitjes së tij.

Top Channel/ Tifozin e Anglisë e zë gjumi në ndeshjen me Serbinë, u zgjua në 4 të mëngjesit dhe…
18/06 14:25
Top Channel/ Donin të rrëzonin qeverinë dhe të rrëmbenin Scholz, nis gjyqi për tre të akuzuarit
18/06 14:06
Top News/ Zhduket korrieri i çantave luksoze/ Arrestohet një shqiptar e një turk në Itali
18/06 13:50
Top Channel/ Izraeli do heqë vizat Kosovës! Ministri i Brendshëm në Prishtinë për marrëveshjen
18/06 12:36
Top Channel/ Izraeli do sulmojë Libanin? Ekspertët: Nuk është cështja nëse, por kur!
18/06 12:25
Top News/ 11 viktima në detin Jon / Tragjedi pranë brigjeve italiane, fundosen dy anije
18/06 12:11
Top Channel/ “Përbindësh”! 19-vjeçari qëllon për vdekje të atin e të ëmën, më pas vret veten me armë
18/06 12:03
Top News/ Dronët kamikazë, ferr flakësh në Rusi / Ukraina godet depozitat e naftës, sulm mbresëlënës
18/06 12:03
Top Channel/ Nga Japonia, mbërrin një sëmundje “e re”: Infeksion i tmerrshëm, vdekshmëria 30%!
18/06 12:02
Top News/ Rutte drejt postit të kreut të NATO-s / Hungaria nuk e kundërshton më kandidaturën
18/06 11:58
Top News/ Për një ‘rend të ri botëror’…Putin në Korenë e Veriut, bisedime me Kim Jong un
18/06 11:58
Top News/ ‘Luftë’ në kufirin mes Koreve / Trupat e Kim Jong un hyjnë sërish në Korenë e Jugut
18/06 11:55
Top Channel/ NATO kundër Kinës, Stoltengerg: Pasoja nëse nuk ndryshon kurs me Rusinë!
18/06 11:32
Top Channel/ “Kush është i martuar me amerikanë, nuk dëbohet”: Plani i Biden “gëzon” emigrantët!
18/06 11:31
Top Channel/ S`ka dritë jeshile për krerët e rinj të BE-së: Dështon takimi
18/06 11:30
Top News/ Dështojnë bisedimet për drejtuesit e BE. PPE në Bruksel ‘u shtohet oreksi’ për poste
18/06 11:12
Top News/ NATO paralajmëron Kinën/ Stoltenberg- Nëse mbështet Rusinë, përballu me pasojat
18/06 09:36
Top News/ Roja bregdetare greke hodhi në det emigrantët e paligjshëm, në tre vite 43 raste
17/06 22:48
Top News/ Armët bërthamore përplasin Rusinë me NATO-n…përshkallëzohen tensionet
17/06 22:35
Top Channel/ Ndryshimet e Tokës/ Bërthama rrotullohet më ngadalë, ndryshon gjatësinë e ditës me…
17/06 22:32