Top News – Tiranë, unaza e madhe/ Nisin shembjet, masa për qarkullimin
20/10/2020 11:04

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sw martws ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III nw zonwn e Astirit. Objektet janë të madhësive nga dy deri në katër kate, me funksione të ndryshme. Një pjesë e tyre janë shpronësuar sipas legjislacionit në fuqi, ndërsa një pjesë janë skualifikuar. Deri më tani, aksioni i IKMT ka vijuar i qetë. Autoriteti Rrugor Shqiptar në bashkëpunim me, Policinë e Shtetit, IKMT-në dhe Kontraktorin që realizon punimet, kanë marrë masa për mbarëvajtjen e trafikut në ditët në vijim. Ndwrkohw, Policia ka njoftuar planin për menaxhimin e trafikut për të shmangur dyndjen drejt rrethrrotullimit të Unazës së Re në fazën e tretë të punimeve. Ai tha se pjesë e këtij plani do të jetë udhëzimi i drejtuesve të automjeteve që vijnë nga Durrësi për të përdorur rrugën e Ndroqit, si dhe nga Rrogozhina drejt rrugës së Elbasanit. Jaupaj u shpreh se do të lihet një korsi emergjence duke qenë se për shkak të situatës së Covid-19, urgjencat mjekësore do të jenë më të shpeshta. Qytetarët të eliminojnë lëvizjet e pa domosdoshme nga dogana. Të përdoret edhe rruga nga Rrogozhina deri në Elbasan për të ardhur nga Rruga e Elbasanit. Nesër fillon prishja e godinave të shpronësuara për t’i hapur rrugë rrugës së Treshit. Do krijohet rrethrrotullimi në zonën e Astirit”, ka pohuar kreu i policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj.

Top News – U dëmtua nga tërmeti/ Durrës, IKMT shembet pallatin
27/11 14:44
Top News – Situata e pandemisë/ Mësimi online, tre miniskenare
27/11 14:30
Top News – Rindërtimi në Fushë Krujë/ 128 banesa, 100 të tjera kolektive
27/11 14:18
Top News – Grabiste banesa/ Shkodër, arrestohet 23 vjeçari
27/11 14:11
Nis vaksinimi kundër gripit i edukatoreve dhe arsimtarëve, Manastirliu:Vaksina antiCOVID falas!
27/11 14:06
Re gjigante pluhuri! 40 kg eksploziv shembin pallatin 9 katësh në Durrës: Pa koment
27/11 13:56
Nuk kishin vendosur maskat mbrojtëse, 729 qytetarë të gjobitur
27/11 12:56
Shkolla me “formulë”/ Mësimi i kombinuar në ditët e javëve tek dhe çift
27/11 12:51
78 raste në Lezhë/ Infektimet shtohen me ritme të shpejta
27/11 12:50
Një vit pa shtëpi/ Familja në Durrësit duhet ta ngrejë me vetëm 5 mln lekë
27/11 12:48
Të gjithë për festa në Korçë/ Nuk gjen më vende në hotele e bujtina
27/11 12:47
Festa e pavarësisë në Vlorë/ Organizime të reduktuara në qytetin e ngritjes së flamurit
27/11 12:45
Kujdes me antibiotikët! Ekspertët: Po abuzohet. Ul rezistencën
27/11 12:20
Top News – Shkrumbohen 3 makina/ Ngjarjet në Vlorë, Krujë dhe Elbasan
27/11 12:16
Top News – Anëtaret e KED/ Meta – shorti hidhet me 4 dhjetor
27/11 11:58
Top News – Kërkesa për azil në BE/ Raporti, Shqipëria e dyta në botë
27/11 11:57
Top News – Tiranë, tre në pranga/ Trafikonin klandestinë drejt BE
27/11 11:07
Top News – Ruçi, dhuna ndaj grave/ ‘Sistemi i drejtësisë, jo efektiv’
27/11 11:07
Top News – Vret shokun nga pakujdesia/ Bulqizë, po gjuanin me armë gjahu
27/11 10:57
Pamjet nga kamera e sigurisë/ Makina e policit në flakë, policia e Vlorës mbërrin në vendngjarje
27/11 10:57