Top News-Temperatura ekstreme edhe në shkurt/Acari nuk ikën me janarin, ja çfarë pritet
25/01/2022 17:01

Vendi ynë prej ditësh është mbërthyer nga temperaturat e ulëta të cilat këtë herë nuk kanë përfshirë vetëm zonat malore, por edhe ato bregdetare. Muaji janar është paraqitur i ftohtë për të gjitha zonat e vendit nga veriu deri në jug, ndërsa disa akse rrugore vijojnë të paraqesin rrezik për drejtuesit e mjeteve për shkak të reshjeve të dëborës të cilat kanë përfshirë disa zona specifike të vendit. Mirëpo, ky acar I cili ka përfshirë Shqipërinë ka gjasa të vijojë edhe në muajin shkurt. Edhe pse jemi tashmë në gjashtë ditët e fundit të janarit, temperaturat e ulëta si duket do të vijojnë për një kohë të papërcaktuar. Së fundmi sinoptikania Lajda Porja ka bërë një paralajmërim sa i përket temperaturave në vend, ku është shprehur se me shumë gjasa temperaturat e ulëta dhe moti i acartë do të vijojë dëri në datën 5-6 shkurt. Po sipas Porjas, pas datës 6 shkurt pritet që të kemi temperatura normale. Më tej, në një emission televiziv Porja shtoi se deri në fund të muajit janar, temperaturat do të jenë të qëndrueshme dhe në rritje të lehtë.

Top Channel/ Testimet me aparatin AquilaScan, 18 drejtues nën efektin e drogës
28/05 12:57
Top News- Ktheu shtëpinë në magazinë droge/ Mamurras, në pranga 29-vjeçari që kultivonte kanabis
28/05 12:51
Top Channel/Conference League, Veliaj vlerëson me Mirënjohjen e Qytetit institucionet që u angazhuan
28/05 12:30
Top Channel/ Ndotja e ujit Darzezë, banorët nuk mund të ujisin as tokat
28/05 12:18
Top Channel/ Braktisja e fshatrave. Becishti i Ali Pashës mungojnë rrugët dhe shërbimet
28/05 12:16
Top Channel/ Bujqësia pa punëtorë. Në Shilbatër të Elbasanit qershitë nuk ka kush t’i vjelë
28/05 12:15
Top Channel/ Panairi i punës, organizohet para fakulteteve për të ofruar punë për studentët
28/05 12:12
Top News- Abuzimi me tenderin 7 milionë lekë/ Gjykata dënon ish zyrtarët e bashkisë së Durrësit
28/05 11:51
Top Channel/ Zjarr në tregun e fruta-perimeve tek “Varri i Bomit”, ka vetëm dëme materiale
28/05 11:07
Top News – Tiranë, përfshihet nga flakët tregu i fruta-perimeve
28/05 10:41
Top Channel/ Ktheu banesën në magazinë për kultivimin e droges, në pranga 29-vjeçari në Kurbin
28/05 10:25
Top Channel/13 persona riatdhesohen nga Siria,Çuçi i pret në aeroport:Operacionet e tilla do vijojnë
28/05 09:24
Top Channel/ Tragjedi e dyfishtë, dy të miturit që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër
27/05 23:18
Top News- Tragjedi në Tiranë, mbyten dy fëmijë/ Polumbarët e RENEAS, në operacion për trupat
27/05 22:09
Edicioni Informativ / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
27/05 21:10
Top News- Mbyten dy fëmijë, RENEA nxjerr trupat e dy të miturve
27/05 20:15
Top Channel/ Mbyten dy fëmijë në liqenin e Prushit në Tiranë
27/05 20:07
Top News- 4 operacionet nga kampet e Al Hol/ Si shpëtuan nga ‘ferri’ 38 shqiptarët e ISIS
27/05 20:04
Top Channel/ Mungojnë mjekët e urgjencës, specializohet vetëm një student këtë vit
27/05 19:51
Top Channel/ “Bandat” përplasje në PD/ Reagon Berisha për aksionin e SPAK, përgjigjet Aalibej
27/05 19:39