Top News – Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ I plagosuri me precedent paraqitet në spital
02/12/2022 10:21

Një person është plagosur me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të së premtes në qytetin e Durrësit. Mësohet se ai është Daniel Bushi, 40-vjeç, I cili është paraqitur vetë në ambientet e spitalit të qytetit bregdetar dhe fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën. Autori I kësaj ngjarje dyshohet të jetë Gabriel Peqini, 28-vjeç, I cili tashmë është shpallur në kërkim nga Blutë e Durrësit dhe po punohet për kapjen e tij. Sipas burimeve, I plagosuri njihet si person me precedentë penalë nga policia e Durrësit. Daniel Bushi është qëlluar me armë pas një konflikti në lagjen 17 të qytetit të Durrësit, pranë shërbimit zjarrfikës. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, ndërkohë që vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.

Top News – Polici e gjobiti, ai e rreh / Pranga 48-vjeçarit në Korcë, në Tiranë kapet shpërndarësi
29/01 12:57
Top Channel/ Mësuesi fermer! Mësimdhënësi i biologjisë që kultivon perimet e veçanta
29/01 12:30
Top Channel/ Protestë pas një aksidenti, banorët e Elbasanit kërkojnë zgjidhje për unazën e qytetit
29/01 12:30
Top Channel/ Vajza ekselente, Sara Çaushi, nxënësja e “Qemal Stafa” përfiton bursën nga bashkia
29/01 12:24
Top News – Rruga po u merr jetën, protestë në Elbasan
29/01 12:19
Top News – Akti i fundit / Apeli do të vendosë për dosjen ‘Babale’
29/01 12:18
Top Channel/ Hiqen kamerat ilegale, policia ndërhyn në rrugët e shumë qyteteve të vendit
29/01 11:47
Top News – Amullia me komisionerët e PD / Pas Berishës, edhe Alibeaj dorëzon emrat në KQZ
29/01 11:36
Top Channel/ Unaza e Elbasanit, burim aksidentesh/ Banorët në protestë pas vdekjes së 20-vjeçarit
29/01 11:00
Top News – Në Fier e Lushnje / Policia vijon çmontimin e kamerave anonime
29/01 10:44
Top Channel/ Policia heq kamerat e “të fortëve” në Fier dhe Lushnjë, merren nën hetim pesë persona
29/01 10:04
Top News – U vetëvra apo e qëlloi policia?/ Vdes autori që plagosi nënë e bijë
28/01 22:52
Top Channel/ Tiranë, arrestohet i riu që përplasi 9 vjeçaren me motor dhe u largua
28/01 22:14
Top Channel/ Sherr me çekanë e kaçavida në qendër të Fierit, plagoset 40-vjeçari
28/01 21:10
Top Channel/ Ceremonia për Isuf Kalon/ Tepelenë, mjeku u përcoll për në banesën e fundit
28/01 19:55
Top Channel/ Ndikimi i medias/ Të lodhur nga politika, shikuesit tërhiqen nga formate si Big Brother
28/01 19:50
Top Channel/ Protestë në mbrojtje të natyrës! Kundër aeroportit në zonën Vjosë-Nartë
28/01 19:50
Top Channel/ Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me europën
28/01 19:45
Top Channel/ Luftë informalitetit/ Fushëbeteja e tatimeve gjatë 2023; Bizneset që s’deklarojnë pagat
28/01 19:33
Top News – Përplasi 9-vjeçaren dhe u largua/ Kapet në arrati drejtuesi i motorit
28/01 19:17