Top News- ‘Të ruajmë njerzillëkun’/ Porosia e Edi Ramës për kryebashkiakët socialistë
29/05/2023 20:41

I bindur se qytetarët kanë pakënaqësi me drejtimin e Partisë Socialiste, por me besim se vetëm ajo mund ta çojë vendin para, kryeministri kërkoi nga kryebashkiakët e majtë që pike të pare në programin e tyre të kenë njerzillëkun. Sipas tij, kjo është ajo që e mundon më shumë qeverisjen. Njerëzit janë të pakënaqur me ne, kjo është e vërteta…. Ka një gjë që mund të përmbushet 100%, është vetëm në dorën tonë këtu. Kjo është njerzillëku me të gjithë anëtarët e një komuniteti, me çdo qytetar të këtij vendi, me çdo familje që ka nevojë për këtë shtet, njerzillëku me çdo sipërmarrje, çdo grup interesi, që është dhe duhet të jetë për mua pika e parë e programit qeverisës të çdo kryetari bashkie të dalë nga vota e 14 majit. Në këtë pikë kemi deficite kudo, në nivelin qendror, vendor. Në turin e falënderimeve në Korçë, numri një I qeverisë krahas falënderimit për strukturat e Partisë Socialiste, një falënderim të veçantë pati edhe për demokratët. Sipas tij, PS kishte aq shumë vota për shkak se e votuan edhe ata të PD dhe Partisë së Lirisë. Ndërkohë nuk la pa flaënderuar demokratët që zgjodhën të mos dilnin në votime.

Top News – Provat e reja, 90 terroristë në sulm / Grupi u stërvit në Serbi, plan aneksimin i Veriut
01/10 21:54
Top News – Gjurmë ruse në Veri / Sulmi terrorist, Sveçla tregon prova shtesë
01/10 21:53
Top Channel/ Biden thirrje Kongresit: Të vazhdojnë ndihmat për Ukrainën
01/10 21:47
Top Channel/ Ukraina rrëzon dronët rusë. Vijon kundërofensiva, Moska rrit shpenzimet për mbrojtjen
01/10 21:36
Top News – Nga filmat ‘007’ në Formula 1 / Jessica Hawkins, frymëzimi i vajzave të tjera
01/10 21:25
Top Channel/ Yjet e shahut në Durrës! Nis europiani i klubeve për shahistë meshkuj dhe femra
01/10 21:15
Top Channel/ Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Nuk do arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi
01/10 21:08
Top News – Kurdët pas sulmit terrorist / PKK merr përgjegjësinë e kamikazëve në Ankara
01/10 21:03
Top News – Kërcënimi ndaj prokurores së SPAK / Basha-Intimidimi me syshkelje politike do dështojë
01/10 20:26
Top Channel/ Regjistrimi i popullsisë! Mazniku: Ka pyetje për emigrantët, etninë dhe fenë
01/10 20:16
Top Channel/ Shqiptarët, pagat më të ulëta! Punojnë me orë më të zgjatura se Europa dhe rajoni
01/10 19:58
Top Channel/ Ulja e eksporteve goditi fasonët! Zeka: Rënia nisi në mars dhe u thellua në verë
01/10 19:55
Top Channel/ Rritja ekonomike nuk mjafton! Ekspertët: Nuk gjeneron mirëqenie! Mundësi për më shumë
01/10 19:46
Top Channel/ Policia, 5 video me prova. Momenti i vrasjes së Afrim Bunjakut nga terroristët serbë
01/10 19:28
Top Channel/Publikohet momenti i vrasjes së efektivit të Kosovës! Eliminimi me minë i Afrim Bunjakut
01/10 19:04
Top Channel/ “Serbia deshi të aneksojë Veriun”, Sveçla: Terroristët u stërvitën në baza serbe
01/10 18:30
Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Greqia fik zjarret në Shqipëri / Dërgon avionë pas kërkesës për ndihmë drejtuar BE
01/10 18:08
Top News – Kërcënohen prokurorët e SPAK / KLP mblidhet me urgjencë pas dëshmisë së të penduarit
01/10 16:28
Top Channel/ Çmim për “Pushime on Top”! Programi më i mirë televiziv për turizmin
01/10 15:38