Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05/2021 14:52

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dërguar një kërkesë ankimore drejtuar Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioeve në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve. Nëpërmjet kësaj kërkesë Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të procesit të votimit në qendrat e votimit të qarkut të Beratit si dhe përsëritjen e zgjedhjeve në këtë qark. Në dokumentin e depozituar në KAS, ky subjekt politik ka parashtruar disa pretendime për shkelje mbi të cilat bazon kërkesën. Sipas kësaj force politike në disa qendra votimi janë gjetur fletë pa vula, gjë që bie në kundërshitm me parashikimet e Kodit Zgjedhor. Gjithashtu pretendohet se ka pasur tentativa për votim të dyfishtë nga i njëjti zgjedhës. Në qëndrën e votimit në Ullinjas ka pasur mospërputhje midis numrit të zgjedhësve, fletëve të votimit dhe gjinisë femërore . Në vitin 2017 në qarkun e Beratit, Lëvizja Socialsite për Integrim ka fituar dy mandate deputeti, ku listën e kryesonte Nasip Naço, i cili në zgjedhjet e 25 Prillit ju bashkua listave të Partisë Socialiste. Këtë vit qarku i Beratit shënoi një humbje të thellë për Lëvizjën Socialiste për Integrim duke mos i dhënë asnjë mandate deputeti kësaj forcë politike. Ndërkohë kujtojmë se LSI ka ankimuar më herët edhe rezultatet e qarkut të Gjirokastrës.

Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52
Top Channel/ Balla: Koha kur njerëzit e drejtësisë emëroheshin nga politika ka përfunduar!
14/06 15:51