Top News/ Të burgosurit u luten politikanëve / Peticion për miratimin e amnistisë penale
27/02/2024 17:51

Sherri mes partive politike është bërë shkas për mosarritjen e konsensusit për votimin e amnistisë penale. Nisur nga kjo, një peticion është organizuar nga të burgosurit në Durrës, të cilët kërkojnë që politika të mos ua çojë dëm këtë mundësi për liri. Iniciator për këtë peticion është bërë një nga të burgosurit në këtë institucion, kryefamiljar nëna e të cili mësohet se ka ndërruar jetë para disa muajsh dhe i ati i moshuar ka nevojë për përkujdesje. Ky peticion është firmosur nga 43 të dënuar. Nënshkruesit e këtij peticioni kërkojnë të miratohet amnistia penale në parlament dhe të mos mbahen peng për shkak të qëndrimeve politike. Letra në fjalë i është dërguar kryeministrit Edi Rama, kryeparlamentares Nikolla, Ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja dhe të gjitha grupeve parlamentare në Kuvend.

Top Channel/ Basha i drejtohet deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur
18/04 11:47
Top Channel/ “Nuk është vetëm mandati i Olta Xhaçkës…”, Basha: Se ku qëndrojnë ata është e qartë
18/04 11:42
Top Channel/ Basha për mediat: Pazari është i qartë, ky parlament ka marrë fund
18/04 11:42
Top Channel/ “E kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur”, Basha-deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë…
18/04 11:41
Top Channel/ Lulzim Basha deklaratë për mediat: Pjesë e lojërave politike në kurriz të shqiptarëve
18/04 11:41
Top Channel/ Bulqizë, dëborë në lartësinë 700 m mbi nivelin e detit! Mund të dëmtojë fruti-kulturën
18/04 11:36
Top Channel/ Qarkullonte me armë zjarri pa leje në Vlorë, arrestohet një 34-vjeçar
18/04 11:28
Top News/ Polici kultivon hashash/ AMP e arreston bashkë me të atin, kryeplak të fshatit
18/04 11:26
Top News/ Lëviztë i armatosur në qytetin e Vlorës, arrestohet 34-vjeçari
18/04 11:10
Top Channel/ Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia
18/04 10:38
Top Channel/ Bregdeti i Golemit dhe Kavajës mbushen me mbeturina, i nxorën dallgët nga moti i keq
18/04 10:35
Top Channel/ Deputeti i PD shkon në Kuvend me çadër plazhi
18/04 10:32
Top News/ 3-vjeçari i zhdukur në Durrës/ Ndalohen dy persona, në kërkim gjyshja dhe vëllai i saj
18/04 10:29
Top News/ Pranoi kthimin e deputetëve të përjashtuar/ Basha padit Nikollën në SPAK
18/04 10:22
Top News/ Gjendet i pajetë emigranti në Drenovë të Korçës/ Dyshohet se erdhi nga vendet e Lindjes
18/04 09:18
Top News/ Ulen temperaturat, reshje dëbore në lartësinë 700 metra mbi nivelin e detit në Bulqizë
18/04 08:53
Top Channel/ Shqipëria del nga lista e vendeve për monitorim pas 29 vitesh
17/04 23:56
Top Channel/ Reforma zgjedhore, rithemelimi kërkon përfshirjen e SPAK në votime
17/04 23:29
Top News/ 4 mijë euro për videon intime me Safet Gjicin, gjykata zbardh vendimin
17/04 23:04
Top Channel/ Berisha nga Ballkoni akuza për Veliajn: Ja skema e abuzimit me tenderat
17/04 22:56