Top News – Stuhia më e madhe në një shekull! Florida përgatitet për katastrofë, vjen uragani ‘Ian’
27/09/2022 12:11

Guvernatori i Floridës ka paralajmëruar shtetin që të përgatitet për një "katastrofë të madhe" të mundshme pasi uragani i kategorisë së dytë Ian po fuqizohet shumë në Karaibe. Erërat e forta filluan të godasin bregun jugor të Kubës mbrëmjen e së hënës. Ian pritet të zbresë në bregun perëndimor të Floridës të mërkurën, raporton CNN. Rruga e saktë e uraganit nuk dihet ende, por guvernatori Ron DeSantis paralajmëroi për "pasoja në të gjithë shtetin". Banorët kanë grumbulluar ushqime, ujë, ilaçe dhe karburant. Disa pjesë të shtetit nuk kanë parë një uragan të këtyre përmasave prej një shekulli: "Ky është një uragan vërtet i madh në këtë pikë," tha guvernatori i Floridës në një konferencë shtypi të hënën, duke u kërkuar banorëve që "të qëndrojnë të qetë", por "bëni atë që ju nevojitet për të qenë të përgatitur".

Top News – Përse Rusia po flet për negociata… / Ukraina mosbesuese: Paqja nuk vjen me raketa
26/11 13:43
Top News – Gjermania e Franca, bashkë për energjinë/ Firmoset deklarata për forcimin e solidaritetit
26/11 13:28
Top News – 250 mijë USD për kokën e bosit të Wagner, ‘kuzhinieri i Putinit’ në listën e të kërkuarve
26/11 12:55
Top News – Tanke rrufe, obusë gjëmues, shkundje kockash…kështu Koreja e Jugut shet armatimet e saj
26/11 12:53
Top News – Gjermania hapet për shtetësinë e dyfishtë / Pasaporta pas 5 vitesh, po modernizohet ligji
26/11 12:52
Top News – Heq mbushjet bërthamore dhe qëllon! / Britania: Rusia nuk ka më raketa, po improvizon!
26/11 12:50
Top Channel/ BE, mbledhje urgjente për emigracionin- komisioneri: Ta nisim luftën nga trafikantët!
26/11 11:44
Top Channel/ Gjermania gati të lejojë shtetësinë e dyfishtë: Jo më pengesa me natyralizimin!
26/11 11:43
Top Channel/ Vizita e rrallë! Macron në SHBA, ja çfarë do i kërkojë presidentit Biden
25/11 23:03
Top News – Shqipëria në mesin e 10 vendeve/ Që prodhojnë dhe shesin më shumë kanabis në botë
25/11 21:59
Top Channel/ Trump zbulon programin për zgjedhjet presidenciale 2024
25/11 21:45
Top News – Përgjimi implikon Papa Françeskun!/ Gjyqi ndaj kardinalit në Vatikan për fondet
25/11 21:32
Top Channel/ Trump nis fushatën/ Pretendenti i parë zyrtar për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024
25/11 19:57
Top Channel/ Vaksinë universale për gripin, shkencëtarët: E disponueshme brenda dy vitesh
25/11 19:35
Top Channel/ Miliona ukrainas në errësirë dhe të ftohtë. Zelenksy: Rusia nuk do na thyejë
25/11 19:05
Top News – Çfarë ka fituar Putin nga lufta!/ Sukseset dhe humbjet e Rusisë në Ukrainë
25/11 18:31
Top News- Putin gënjen nënat e ushtarave rusë!/‘Nuk jam penduar për luftën në Ukrainë’!
25/11 18:20
Top News-Aktori i ‘Squid Game’ në telashe/Akuzohet për sulm seksual ndaj një gruaje
25/11 17:46
Top News-24% e serbëve duan pushtimin e Kosovës/Sondazhi-Duan luftë bashkë me Rusinë!
25/11 17:38
Top News – Skoci, shqiptari dënohet me 3 vjet burg/ U kap me një sasi droge, vlera 97 mijë paund
25/11 17:01