Top News-Stuhia ‘Elpis’ po i afrohet Shqipërisë/Tani ndodhet mbi Greqi, rajoni ‘pushtohet’ nga acari
22/01/2022 14:14

Stuhia Elpis ndodhet aktualisht në Greqi dhe po i drejtohet edhe vendit tonë. Kushte ekstreme moti janë regjistruar në disa zona të greqisë nga e shtuna dhe do të vijojnë sipas autoriteteve të vendit të paktën deri të martën. Fronti i motit Elpis, po shoqërohet me temperatura të ulëta, reshje të dendura bore dhe erëra të forta e të acarta. Nga e shtuna, temperaturat kanë rënë në të gjithë rajonin, ndërsa në vijim, nga e hëna deri të mërkurat, ato më të lartat nuk do të shkojnë në mbi 3 gradë celcius. Do të ketë shumë ngrica ndërkohë që mesnatën e të shtunës priten reshje bore në egje dhe të hënën edhe në peloponez, kretë dhe rajone të tjera. Të hënën dhe të martën, vecanërisht në greqinë lindore dhe në egje do të ketë erëra që fryjnë nga veriu që do të arrijnë një shpejtësi prej deri në 90 km në orë. E gjithë kjo valë moti të keq ka prekur edhe vendin tonë dhe sipas ekspertëve, shkak i këtij pushtimi të acartë ëhstë një rrymë e fortë dhe e ftohtë mbi evropë. Kjo është një rrjedhë e fortë ajri në një lartësi prej rreth 10 km mbi tokë, që lëviz nga perëndimi në lindje.

Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Italianët janë në festë/ Emocione të mëdha te amfiteatri
26/05 01:32
Top Channel/ Festë në sheshin Skënderbej/Tifozët shqiptarë shijuan në qetësi finalen
26/05 01:28
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Tifozët largohen me qetësi/ Policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:19
Top Channel/ Tifozët dalin nga stadiumi, policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:18
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14
Top News- Ndërron jetë 18 vjeçari shqiptar/Tragjike, makina i preu rrugën dhe e përplasi
25/05 21:08
Top Channel/ Totti në Tiranë. Legjenda verdhekuq: Nuk është hera e parë, kam ardhur fshehurazi
25/05 21:05
Top Channel/ Beteja në fushë, përbërja e dy ekipeve në ndeshjen finale
25/05 21:05
Top Channel/ “Little Rome” tek liqeni. Tifozët e Romës po qëndrojnë në parkun e madh
25/05 21:04
Top Channel/ Blindohet finalja e Konference League, forca të shtuara të policisë përreth stadiumit
25/05 21:04
Top Channel/ Tulipanët pushtojnë Tiranën. Në pedonale mblidhen mbështetësit e Feyenoord
25/05 21:03