Top News/ SPAK godet 7 grupe kriminale/ 20 të arrestuar, 30 në kërkim. Sekuestrohen 4.5 mln euro
18/05/2024 17:01

Shtatë grupe të fuqishme kriminale u goditën nga SPAK gjatë aksionit të zhvilluar të premten që u shtri në Tiranë, Durrës, Vlorë, Lezhë, Fushë Krujë e Rrëshen. Në total u lëshuan 50 urdhër arreste nga gjykata por u ezkeutuan 20 ndërsa pjesa tjetër e të akuzuarve u shpall në kërim. Sipas SPAK, në Shqipëri u ndaluan 14 persona kurse gjashtë të tjerë jashtë vendit. Arrestimet u kryen në Itali, ku u prangosën 2 shqiptarë, në Belgjikë ku u ndaluan po 2 si dhe në Gjermani dhe Spanjë. Operacioni për kapjen e të shumëkërkuarve zgjati më shumë se 20 orë, ndërsa morën pjesë dhe Eurojust, Europol si dhe agjencitë ligjzbatuese holandeze, belge, franceze, gjermane, italiane, spanjolle dhe greke ku vepronin anëtarët e këtyre grupeve. Ndërkohë u kontrolluan më rreth 50 ambiente banimi si dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale pasuri me vlerë të përafërt mbi 4,5 milion Euro, ku përfshihen: rreth 3 milionë euro kesh

Top Channel/ Të rrezikuar në parukeri/ Studimet: Ngarkesa shumë të larta të mikrobeve dhe viruseve
16/06 19:54
Top Channel/ Specialisti i zonave të mbrojtura që shpëtoi 21 turistët e humbur në zonën pyjore Vlorë
16/06 19:47
Top Channel/ 150 milionë euro prona të sekuestruara nga krimi, do përdoren nga shteti
16/06 19:38
Top News/ ‘Verë dhe Art, një Pasion’ Mbrëmje nga Alehandro Group, Artan Shabani, Marchese Mazzei
16/06 18:09
Top News/ Rrezikoi jetën e pushuesve në det, gjobitet me 100 mijë lekë drejtuesi i gomones në Dhërmi
16/06 17:51
Top News/ Mallra kontrabandë me kamionë, arrestohet doganierja në Qafë Botë, polici e transportuesi
16/06 17:48
Top News/ Veliaj shërben drekën e Kurban Bajramit/Një qytet i mirë, si Tirana, ka vend për të gjithë
16/06 15:54
Top Channel/ Sheshi Skënderbej u shndërrua në FanZone, Veliaj falenderon myslimanët për mirëkuptimin
16/06 14:38
Top News/ Reformat e Qeverisë / Plani deri në 2027, edhe drejtësia e mediat
16/06 14:29
Top News/ Qethen dhentë në Dukat…Barinjtë nxitojnë, shpëtojnë bagëtitë nga i nxehti
16/06 14:12
Top Channel/ Lëvizte i armatosur në mes të qytetit, arrestohet 45-vjeçari në Vlorë!
16/06 13:57
Top Channel/ Mesazhe në mbrojtje të familjes tradicionale gjatë ceremonisë së faljes në Durrës
16/06 13:55
Top Channel/ Besimtarët myslimanë falen në Fier, thirrje për vëmendje ndaj njerëzve në nevojë
16/06 13:23
Top Channel/ “Të respektojnë njëri-tjetrin duke lënë mënjanë meritë”, falja e Namazit në Bulqizë
16/06 13:23
Top Channel/ Namazi në sheshin e Flamurit në Vlorë, besimtarët falen për mirësi e shëndet
16/06 13:22
Top Channel/ Falja e Namazit në Korçë, qindra besimtarë mblidhen në xhaminë e qytetit
16/06 13:22
Top Channel/ Lushnjë, falja e Namazit nisi në orën 06:00 në sheshin qendror
16/06 13:21
Top Channel/ E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 5-të në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
16/06 13:06
Top News/ Kurban Bajrami, uron politika/ ‘Ditë reflektimi për një shoqëri më të mirë dhe të drejtë’
16/06 12:35
Top Channel/Nga studentë në kamarierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mijë punonjës shtesë në këtë sezon
16/06 12:27