Top News – ‘S’ka nevojë për tanke’, revista franceze tallet me tërmetin në Turqi
07/02/2023 19:03

Charlie Hebdo, revista satirike franceze e njohur për karikaturat e saj shpesh jashtë çdo limit, e ka tepruar edhe këtë herë. Në një kohë që grupet e shpëtimit në Turqi e Siri janë në luftë me kohën për të shpëtuar burra, gra, pleq e fëmijë të mbetur ende nën rrënoja, revista ka publikuar një karikturë jo pak provokuese. “Tërmeti në Turqi…Nuk kemi nevojë të dërgojmë tanket”. Karikatura është publikuar në rrjetet sociale dhe ka sjellë një mori reagimesh negative ndaj revistës.

Top News – Vendosja e armëve bërthamore në Bjellorusi/ Kina kundër Rusisë- Të fokusohemi te paqja!
27/03 17:47
Top News – Presidenti vs kryeministrit: Thirri mendjes! Izraeli në kaos, Netanjahu të ndalë reformat
27/03 16:21
Top News – NATO dhe Kievi në shënjestër / Putin i godet për 2 min, raketat Iskander në Bjellorusi
27/03 16:06
Top News – Përse luftohet për Bakhmutin… / Ukraina: Kontrolli i qytetit, ‘nevojë ushtarake’
27/03 15:35
Top News – Rusia, torpedo bërthamore në Paqësor / Putin nuk njeh kufi, gjithçka gati vitin tjetër
27/03 15:33
Top News – Shpikja më e madhe në dekada, Bill Gates vlerëson inteligjencën artificiale
27/03 15:31
Top Channel/ Jepet alarmi: Po rritet varësia e fëmijëve ndaj internetit, më shumë se para pandemisë
27/03 15:29
Top News – Polonia- NATO të qëndrojë e qetë!/ Rusia, armë bërthamorë në Bjellorusi
27/03 15:06
Top News – Polonia në kërkim të spiunëve rusë!/ Varshava përballë agjentëve të Kremlinit
27/03 14:38
Top News – ‘Pasardhësi’ i Putinit akuzon NATO!/ Perëndimi, palë në konfliktin në Ukrainë
27/03 13:58
Top Channel/ Pas SHBA-së, BE: Borrell paralajmëron nga “rreziku” i Kinës!
27/03 13:57
Top Channel/ SHBA këtë vit hyn në recession, ekonomistët: “Çmendet” inflacioni, “zhyten” biznesmet!
27/03 13:32
Top News – Putin më ‘i vogël’ e më i vetmuar! Si Gaddafi i Libisë dhe al-Bashiri i Sudanit
27/03 12:29
Top News – Tornadoja vrasëse ishte vetëm fillimi… / Paralajmërime për më shumë stuhi në Misisipi
27/03 12:24
Top News – Gjermania, e paralizuar këtë të hënë / Ndalen autobusët, trenat, avionët dhe tragetet
27/03 11:56
Top News – Një vit ‘i zymtë’ për SHBA… / Ekonomistët presin recesion, inflacioni mbi 4 për qind
27/03 11:54
Top News – Armët bërthamore jashtë Rusisë / Ukraina kërkon takim urgjent të OKB-së
27/03 11:53
Top News -‘Kamikaz’ ukrainas 200 km larg Moskës / Ushtria ruse rrëzon dronin, tre persona të lënduar
27/03 11:50
Top News – NATO i vendos ‘kufirin’ Putinit! Retorikë e rrezikshme bërthmore, ‘mos guxo…’
27/03 11:46
Top Channel/ Pas Francës, Gjermania: Grevat paralizojnë transportin publik dhe fluturimet!
27/03 11:14