Top News – Shtohen blerjet e shtëpive në botën virtuale / Metavers, dimensioni i ri ku gjen gjithçka
24/09/2022 15:50

Është si Perëndimi i Egër”, mund të bësh cfarë të duash. Është një kufi i ri për njerëzit që kërkojnë pasuri... një tokë pa ligje...një vend i karakterizuar nga e panjohura, i ndarë nga pjesa tjetër e shoqërisë. Por, një gjë është e sigurt...njerëzit në perëndimin e egër nuk shpenzojnë 650 mijë dollarë në kriptomonedha për një jaht digjital. Metaversi, një numër në rritje botësh virtuale online ku përdoruesit jetojnë dhe luajnë, është bërë një arenë për spekulime të shitjes së pronave...investitorët vënë bast atje, duke qenë pjesë integrale e një ndryshimi të mundshëm radikal të mënyrës se si ne e përdorim internetin...një version të decentralizuar të quajtur Ëeb 3, mbështetësit e të cilit argumentojnë se do të marrë kontrollin e rrjetit nga kompanitë e mëdha teknologjike dhe tia kthejë pushtetin, privatësinë dhe sigurinë, përdoruesve...

Top Channel/ Arrestohet për korrupsion zv.presidentja e parlamentit europian Eva Kaili
09/12 23:29
Top Channel/ Biden autorizon 275 milionë dollarë ndihmë të re ushtarake për Ukrainën
09/12 23:09
Top Channel/ Katari shkakton skandal në Bruksel! Arrestohet zv.presidentja e Parlamentit Evropian
09/12 22:44
Top Channel/ Përmbytje të papritura godasin periferinë e kryeqytetit të Afrikës së Jugut
09/12 22:27
Top News – Tjetër ndihmë e SHBA për Ukrainën/ 275 milionë dollarë për armatime të reja
09/12 22:27
Top Channel/ OKB, “e tronditur” nga masakrat në RD të Kongos dhe abuzimet me të drejtat në Xinjiang
09/12 22:26
Top News – Dhurata që u bëri 10 mijë personave/ Presidenti i kompanisë surprizon stafin
09/12 21:18
Top News – Rusia kërkon ndihmë!/ Putin presion Bjellorusisë t’i bashkohët në luftë
09/12 21:16
Top Channel/ Pushime të lira në Evropë? Ja cili është qyteti perfekt!
09/12 21:13
Top Channel/ “Lufta mund të mbarojë që nesër”/ Putin: Kushtin, e di Zelensky!
09/12 21:09
Top News – Kroacia, superfuqia ushtarake e Ballkanit/ Blen sistemin ajror dhe 12 avionë luftarakë
09/12 21:09
Top News – Prapaskenat, Putin do operohet!/ Familja e tij do shpërngulet drejt një bunkeri sekret
09/12 20:47
Top News – Pse Ballkani është objektiv për Rusinë!/ Moska, çdo gjë për të rritur tensionet
09/12 20:46
Top Channel/ SHBA ngre alarmin: Rusia po zgjeron arsenalin e saj bërthamor
09/12 20:14
Top News – SHBA nuk ndalet kundër korrupsionit/ Sanksione për 40 persona nga 9 shtete
09/12 20:14
Top News – Skandal në zemër të Parlamentit Europian/ Ish-eurodeputeti mori para nga Katari
09/12 20:03
Top Channel/ “Sigurohuni që Rusia ta di që NATO është këtu”. Aleanca tregon forcën në Rumani
09/12 19:19
Top Channel/ Komuniteti rom proteston në Greqi, polici qëlloi minorenin me armë
09/12 19:03
Top Channel/ Super avioni me armët e fundit! Britania, Italia dhe Japonia bashkojnë forcat
09/12 19:01
Top Channel/ Dep. Thesarit sanksionon 40 individë: Korrupsion dhe abuzim i të drejtave të njeriut
09/12 18:57