Top News – Shtimi i opsioneve në E-albania/ Gazheli, diskutim për lehtësirat doganore
19/04/2021 15:43

Drejtori i përgjithashëm i doganave, Gentin Gazheli mori pjesë në një diskutim zhvilluar nga Dhoma e Tegtisë dhe industrisë së Tiranës. Diskutimi u fokusua tek lehtësirat doganore për sipërmarrjen. Gazheli shprehu edhe njëherë që prioriteti i institucionit që ai drejton është shërbimi me cilësi e cdo strukture doganore ndaj biznesit. Gjatë këtij takimi Gazheli i njohu sipërmarrësit me arritjet e deritanishme të Administratës Doganore, si dhe prezantoi objektivat për 2021, ku theksoi, shtimin e mundësisë së aplikimeve online në portalin E-albania nga 8 për në 34 autorizime, plotësimin e kushteve për t’ju bashkuar Konventës së Përbashkët të Tranzitit përmes zhvillimit të NCTS, si dhe krijimin e modulit elektronik të Operatorëve Ekonomikë të Autorizuar. Ndërsa Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Nikolin Jaka, vlerësoi mbështetjen e Doganave, përmirësimin dhe angazhimin e shtuar të strukturave në procesin e import-eksporteve, ku sipas tij, sipërmarrja ndjen një relaksim në komunikimin e tyre.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Agjencia e punësimit mashton me kontrata pune
07/05 22:48
Top News – Misioni i SHBA në OSBE për zgjedhjet/ SPAK të hetojë denoncimet për krimet elektorale
07/05 22:47
Top News – Aksidenti tragjik në Lezhë/ Ndërron jetë inferimierja, tre famijarët plagosen
07/05 22:09
Top News – PD bën gati dosjen ankimore/ Do të kërkojë përsëritjen e zgjedhjeve në 9 qarqe
07/05 21:22
Top Channel/ Laborator droge në karburant, u zbulua në aksin Lushnje–Fier
07/05 20:01
Top Channel/ Fëmijët varësi nga TikTok. Prindërit kërkojnë mos përdorimin e aplikacionit
07/05 19:56
Top Channel/ Boronicat e arta hetim nga SPAK. Shkëlzen Berisha transaksion disa mln € pranë Gërdecit
07/05 19:54
Top Channel/ Mjekët thonë se janë rritur rastet kur ngatërrohen me koronavirusin
07/05 19:43
Top Channel/ Vijnë turistët e pandemisë/ Shfrytëzojnë mundësinë që Shqipëria është pa shumë kufizime
07/05 19:39
Top News – 2 humbje jete në 24 orë/ Infektimet nga covid mbeten të ulëta
07/05 19:30
Top Channel/ Deputeti Zef Shtjefni kundër dekreteve të Presidentit Meta
07/05 17:53
Top Channel/ Me alumin dhe drita nëpër mure, pamjet nga laboratori i drogës që u zbulua sot
07/05 17:50
Top Channel/ Ministrja e Drejtësisë: Ndryshojmë ligjet e Reformës në Drejtësi
07/05 17:45
Top Channel/ “Meta President I qofteve dhe rakisë”, fjalimi i ashpër e Halit Valterit
07/05 17:42
Top News – Reforma e re e qeverisë/ Çfarë kostosh ka sistemi i fiskalizimit!
07/05 17:07
Top News – Gjuha “me ngjyra” e Ralf Gjonit/ ‘Çrregullime hormonale, rregullohen me darkë ngjalash’
07/05 15:55
Top Channel/ Shqiptarët u pakësuan në 2020/ Shqipëria, në një vit 16 mijë persona më pak
07/05 15:21
Top Channel/ “Gjyqtarët që ‘shpëtuan’ Mediun”/ Në vitin 2009 pushuan akuzat për Gërdecin sepse…
07/05 15:15
Top Channel/ Polici ngacmoi të miturën, Gjykata e lë në burg me akuzën e ngacmimit seksual
07/05 15:06
Top News – Ish-kryeprokurori që fshehu pasurinë/ SPAK-dy vjet burg dhe 5 vjet pa funksion publik
07/05 14:58