Top News – Shqiptari vret me plumb në kokë të dashurën/ Krimi në Greqi, dyshohet për motive xhelozie
03/12/2022 19:28

Qamil Taja, 25-vjeç është i riu që vrau me armë zjarri të dashurën Krisjana Brakaj në Pire të Atikës gjatë orëve të para të mëngjesit të së shtunës, pas sherrit për motive xhelozie. Sipas policisë greke, 25-vjeçari qëlloi mbi viktimën disa herë me pistoletë, plumbat e së cilës e kapën 19-vjeçaren në kokë dhe gjoks. Mediat greke shkruajnë se gjatë një debati mes çiftit, i riu shqiptar duke qenë nën ndikimin e drogës, konkretisht kokainës, ka nxjerrë pistoletën që ua kishte marrë një vit më parë disa rumunëve dhe ka qëlluar bashkatdhetaren e tij 19-vjeçare. Pasi e ka vrarë, autori ka lajmëruar vetë policinë për krimin e rëndë që kishte kryer. Autori 23-vjeçar punonte në një klub nate në Pire, ndërsa 19-vjeçarja punonte në një klub nate në Kalithea. Autori ka qenë dhe më parë i shoqëruar në Polici pas një zënke që ka pasur me partneren, dhe ka deklaruar para autoriteteve se konflikti ka ndodhur për shkak se ai është xheloz për 19-vjeçaren.

Top News – Pena e gjithbotshme, Ismail Kadare feston ditëlindjen
28/01 11:24
Top News – Tritoli si mesazh ndaj policëve/ Pranga 33-vjeccarit në Shkodër, autor i 2 shpërthimeve
28/01 11:23
Top News – ‘Fijet’ e këputura në Korçë/ 9 persona nën hetim për kamerat
28/01 11:22
Top Channel/ Vrasje e dyfishtë në familje! Gramsh, 80-vjeçari vret gruan dhe më pas të vëllanë
28/01 10:47
Top Channel/ Çmontohen kamerat në Korçë e Pogradec,ishin vendosur për të kuptuar lëvizjet e policisë
28/01 10:10
Top Channel/ Përfshihet nga flakët një makinë në parkingun e një pallati në Tiranë
27/01 22:55
Top News – Kurti kritik ndaj Escobar/ Pranon se mund të ulet mbështetja nga partnerët
27/01 22:44
Top News – Digjen dy automjete te kulla ‘Downtown’/ Pa të lënduar, raportohen vetëm dëme materiale
27/01 22:41
Top News – Trafikantët fituan 185 mln paund!/ Kaluan mbi 45 mijë emigrantë me gomone
27/01 22:15
Top News – Arrestohen dy shqiptarë në Belgjikë/ Pjesë e rrjetit që trafikonin qenie njerëzore
27/01 22:15
Top News – ‘Xhepat’ e partive / Si do t’i kontrollojë KQZ
27/01 21:51
Top News – Mbrojtën kriminelët e luftës!/ SHBA, sanskione ndaj dy ish-deputetëve serbë
27/01 21:50
Top News – Pas Berishës, të tjerë ‘non grata’! / Ambasadori britanik takon kreun e SPAK
27/01 21:50
Top News-Agresioni rus, rrezik për Ballkanin/Peleshi ndan detaje të tjera nga takimi me Lloyd Austin
27/01 21:47
Top News – Sulmohen efektivët në Veri të Kosovës/ Breshëri të shtënash ndaj patrullës së policisë
27/01 21:40
Top News – Agjenti i FBI dhe PS / Balla: Pa lidhje. Skizofreni opozitare
27/01 20:39
Top Channel/ Guroret në zonat e mbrojtura! U denoncuan nga Fiks Fare, arrestohet 1 administrator
27/01 20:13
Top Channel/ Fëmijët e zhdukur në Angli/ Alarmi i organizatave për mbrojtjen e fëmijëve
27/01 19:47
Top News – PS ka nisur fushatën…në Facebook / Drejtuesit politikë ‘mësyjnë’ terrenin
27/01 19:46
Top News – ‘Harroi’ pensionin e 114-vjeçares / ISSH- Ja dërguam me postë 6 ditë me vonesë
27/01 19:43