Top News/ Shqipëria vend trafikimi emigrantësh/ Viza fiktive pune kundrejt shumave të mëdha
15/04/2024 22:35

Kontrabandimi i emigrantëve të paligjshëm ka shënuar rënie në tre muajt e parë të vitit në Ballkanin Perëndimor. Në raportin e fundit të Organizatës policore europiane të Ruajtjes së Kufijve, FRONTEX raportohet se në rrugën e Ballkanit Perëndimor ose 64% më pak se një vit më parë. Nga ana tjeter në Shqipëri është shënuar një rritje të kontrabandimit të emigrantëve, ku janë goditur 10 raste të tilla. Disa ditë më parë 7 migrantë nga Pakistani dhe shoferi shqiptar që i transportonte humbën jetën pas një aksidenti në segmentin e rrugës Këlcyrë- Përmet, gjatë një tentative për t’i ikur policisë. Pas hetimeve rezultoi se emigrantët do të transportoheshin për në Shkodër, për të kaluar më tej në vendet e Bashkimit Europian.

Top News/ Më mirë djali i Frederik Ndocit, sesa qytetar Amerikan!Artisti zbulon të vërtetat e jetës
18/05 11:08
Top News/ Thirrja e Frederik Ndocit dhe krenaria për Shkodrën- ‘Mos ikni, ikja është e lehtë’
18/05 11:07
Top News/ ‘Ju nuk keni vend këtu, doni llumin’, fjalët e Berishës që Rama nuk i harron kurrë
18/05 11:06
Top News/ ‘Letra Anonime’, njohja e Ramës me Frederik Ndocin dhe si e ‘shpëtoi’ Ardit Gjebrea
18/05 11:06
Top News/ Enver Hoxha, Ramiz Alia dhe Berisha, Rama rikthehet në vitet 90
18/05 11:05
Top News/ Kryeministri Rama me Frederik Ndocin/Vitet 90, kujtimet nga lëvizja studentore
18/05 10:48
Top News/ Policia aksion antikanabis në Skrapar/ Momentet kur zbulohet lënda narkotike
18/05 10:28
Top Channel/ Kultivonte kanabis në një pyll të Skraparit, arrestohet në flagrancë 27-vjeçari
18/05 10:03
Top News/ Ushtria izraelite gjen trupat e tre pengjeve: U vranë nga Hamas
18/05 08:30
Top Channel/ Si nëpër filma! Operacioni i SPAK, RENEA ‘zbarkon’ në vilat e bosëve të krimit, ngjiten me shkallë
17/05 22:42
Top News/ Berisha sulmon sërish SPAK: Dekonspiroi operacionin për të ndihmuar Ndokën
17/05 22:38
Top News/ Demokratët me sytë nga Gjykata/ Apeli cakton 11 qershorin për çështjen e vulës
17/05 22:32
Top News/ Ish-kryeministri nuk i ndahet Altin Dumanit: Dekonspiroi operacionin për para
17/05 22:32
Top News/ Berisha akuza Kuvendit: Hoqi sinjalin kur fliste i trafikanti, ka të dhënat e TIMS
17/05 22:29
Top News/ Ukraina lëshon qindra dronë drejt Rusisë, ofensiva më e madhe ajrore nga nisja e luftës
17/05 22:29
Top Channel/ “Fati” i vulës së PD-së, gjykata e Apelit cakton datën për rigjykimin e çështjes
17/05 22:03
Top News/ Sopranoja Ermonela Jaho krah mbretit Charles III,performon në Shtëpinë e Operës Mbretërore
17/05 21:28
Top News/ Kosova shtyn regjistrimin e popullsisë, procesi zgjatet me një javë
17/05 21:27
Top News/ A u distancua nga vrasësi i policit!/ Luan Baçi përgënjeshtron akuzat e socialistëve
17/05 20:55
Top News/ Piramida e Tiranës, projekti më i mirë. Fiton çmimin e madh për Evropën Juglindore
17/05 20:52