Top News – Shqetësim në Angli/ Nivel shumë i lartë infektimesh, e hëna shënoi rekord
29/12/2020 12:47

Niveli shumë i lartë i infektimeve me koronavirus në Angli është një shqetësim i madh në një kohë kur shërbimi kombëtar i shëndetit po stërmundohet për të përballuar rritjen e numrit të pacientëve. Të hënën një rekord prej 41385 rastesh të reja koronavirusi dhe 357 viktima u raportuan në Britaninë e Madhe. Zyrtarët e shëndetësisë kanë thënë se numri i personave që po trajtohen për virusin në spital ka shkuar tani në 20426, që është edhe më i larti që nga kulmi i kaluar, në prill. Në Uells dhe Skoci, zyrtarët kanë thënë po ashtu se është shumë real rreziku i mbingarkesës në spitale. Shifra e rasteve të reja e raportuar të hënën, është më e larta ditore e raportuar në Britani dhe e para që infektimet ditore kapërcejnë kuotën 40 mijë. Mendohet se shkalla e infektimit ishte shumë më e lartë në kulmin e parë, në prill, por kapacitetet testuese atëherë ishin shumë të kufizuara për të përcaktuar numrin real.

Top News – Jemi gati 24 orë në ditë! / Tajvani tregon ‘muskulin’, nuk kemi frikë nga Kina!
18/08 13:28
Top News – 100 miliardë dollarë për Rusinë / Eksportet e energjisë mbushin arkat, po sanksionet…?
18/08 13:15
Top News – Trageti bllokohet në rërë… / Ndalet trafiku në lumin Rin, thatësira ka ulur nivelin
18/08 13:08
Top News – Ukraina po përgatitet për më të keqen / Situata në impiantin bërthamor është kritike
18/08 13:06
Top News – NATO ‘përvesh mëngët’ / Grupi i betejës në Bullgari, stërvitja më e madhe
18/08 13:04
Top News-Stuhi dhe përmbytje, breshër dhe rrufe/Anglia në alarm për fundjavën, më e keqja do të vijë
18/08 13:01
Top Channel/ Shpërthim në xhami/ Kabul, humbin jetën dhjetëra besimtarë
18/08 12:23
Top Channel/ Kinë: 16 të vdekur dhe 36 të zhdukur nga përmbytjet
18/08 12:10
Top Channel/ Hetimet për vdekjen e fëmijëve/ Mbetjet u gjetën në valixhe në Zelandën e Re
18/08 12:09
Top Channel/ Viktima nga zjarret/ Në Algjeri vdesin 26 persona
18/08 12:09
Top Channel/ Frikë në hapësirë/ Shëtitja e kozmonautëve rusë ndërpritet nga problemi me kostumet
18/08 12:08
Top Channel/Rasti i parë i transmetimit të lisë së majmunit nga njeriu te qeni.OBSH:Asgjë e papritur
18/08 10:20
Top Channel/Centrali bërthamor në rrezik/NATO thirrje Rusisë:Lejoni inspektimin e OKB në Zaporizhia
18/08 09:55
Top News – Parisi shndërrohet në ‘Venecia’!/Zjarr në Portugali, moti merr kthesën e papritur!
17/08 21:00
Top News – Sheiku arab udhëton me autobus/Dëshiron të duket si një njeri i zakonshëm për pushime
17/08 19:36
Top News- Një ‘fashiste’ në krye të Italisë!/Kush është Giorgia Meloni dhe a do marrë pushtetin
17/08 18:26
Top Channel / “Kërkojmë dy idiotë”/ Kryetari i bashkisë së Venecias kërkon djemtë që bënë sërf
17/08 17:46
Top News- Zbulohet sekreti që fshihte Joe Biden/E dinte që në 2021 që do të kishte luftë në Ukrainë
17/08 16:28
Top News- Kina i vjen në ndihmë Putin/ Pekini dërgon trupat ushtarakë për stërvitje në Rusi
17/08 16:02
Top Channel/ Kaos në Paris. Stuhia e dhunshme përmbyt kryeqytetin francez
17/08 15:52