Top News – Shpërthimet në Krime, Kievi bën ironi / ’Kujtesë, mos pini duhan afër municioneve’
10/08/2022 12:35

Qëkur ka nisur pushtimi rus i Ukrainës më 24 shkurt, në Krime nuk ka pasur luftime të ashpra dhe zyrtarët në Moskë kanë paralajmëruar Ukrainën se çdo sulm në këtë gadishull do të nxiste një hakmarrje masive, përfshirë sulme “në qendrat e vendimmarrjes” në Kiev. Por, pas shpërthimeve të një dite më parë në një bazë ajrore ruse atje, dicka ka ndryshuar. Ministria ruse e Mbrojtjes përmes një deklarate la të kuptohet se baza ajrore Saki nuk ka qenë shënjestër e sulmit dhe se shpërthimet e municioneve ajrore kanë shkaktuar shpërthimet.

Top News – Starlink ‘vendoset’ mbi Iran/Musk, internet për të gjithë protestuesit
28/09 15:44
Top News – Pse iPhone fshiu aplikacionet ruse!/Rrjetet sociale që nuk do të lejohen ne App Store
28/09 15:41
Top News- Pas makinave, vijnë kamionët elektrikë/Tesla do të hedhë në treg modelin e fundit
28/09 15:39
Top Channel/ PE: Bisedimet e anëtarësimit të Serbisë, të kushtëzohen me sanksionet ndaj Moskës!
28/09 15:22
Top Channel/ Shqiptarët ikin dhe nga Greqia! Brenda një viti janë 131 mijë emigrantë më pak
28/09 15:20
Top Channel/ Rezoluta e Shqipërisë, Zelensky në OKB: “Izoloni Rusinë”!
28/09 15:02
Top News – Shqipëri-Rusi, përplasje në OKB / ’Donbasi, si Kosova! Perëndimi, standarte të dyfishta’
28/09 15:00
Top News – ‘Erë’ lufte në detin Egje / Gjithë flota greke në stërvitje, Erdogan kërcënon
28/09 14:50
Top News – Angela Merkel paralajmëron / ’Fjalët e Putinit merrini seriozisht, zgjuarsi politike’
28/09 13:57
Top News – SOS, bullgarët po zhduken…! / Vendi po shkretohet, maternitetet bosh, të rinjtë ikin
28/09 13:43
Top News – Përgjigjia e NATO-s,‘shkatërrimtare’/ Sulm bërthamor në ukrainë…Polonia kërcënon Moskën
28/09 12:50
Top News – Ekzekutimi që mbeti enigmë në Belgjikë/Zbardhet se kush e vrau shqiptarin 28 vjeçar
28/09 12:43
Top News – ‘Ukraina mund të mbështetet te Italia’/Meloni jep garanci-Qëndroni të fortë e kini besim
28/09 12:38
Top News – ‘Bishat’ e reja në flotën greke/Fregatat ‘pagëzohen’-Kimon, Neartchos dhe Formion
28/09 12:36
Top Channel/Uragani, black out në mbarë Kubën: Florida përgatitet për përmbytje katastrofike!
28/09 12:32
Top Channel/Java e modës në Paris, Dior kthen takat dhe korsenë në “fuqinë ironike të veshjes”!
28/09 12:30
Top Channel/Rusia shpall fitoren për referendumet, SHBA- rezolutë në Kombet e Bashkuara!
28/09 12:22
Top Channel/”Sabotazh i Putinit”- rrjedhja në NordStream, BE: “E qëllimshme, do përgjigjemi”!
28/09 12:21
Top Channel/Greqia ankohet:Vendet kufitare s’mund të jetë parking për ata që duan të vijnë në Europë
28/09 12:18
Top News – ‘Paratë e drogës për djalin e sëmurë’/Dëshmia e shqiptarit pas arrestimit në Britani
28/09 12:15