Top News – Shkrumbohen 3 makina/ Ngjarjet në Vlorë, Krujë dhe Elbasan
27/11/2020 12:16

Mëngjesin e se premtes, Policia e Shtetit ka raportuar djegien e tre automjeteve në Vlorë, Elbasan dhe Krujë. Kështu, mësohet se në Vlorë, në mesnatës është djegur makina e punonjësit të paraburgimit. Policia bën me dije se është djegur plotësisht automjeti i markës “Nissan”, në pronësi të shtetasit Fehim Alisinani. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë rreth orës 01:00. Nderkohe, në orët e para të mëngjesit, në lagjen “11 Nëntori” ne Elbasan është djegur mjeti tip “Volvo”, në pronësi të shtetasit D.D. dhe si pasojë është djegur pjesërisht edhe një mjet tjerë tip “Ford”, i cili ishte pranë mjetit te parë, të dy mjete te parkuara në rrugë. Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin e plotë të rrethanave të rënies së zjarrit, por nga hetimi paraprak dyshohet se është aksidentale. Po ashtu, po ne mesnaten e se enjtes, në Krujë, në vendin e quajtur “Ura e Gjolës”, në oborrin e banesës ka marrë flakë pjesërisht, mjeti tip “Golf”, në pronësi të shtetasit G. D., 20 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

Top News – Përplasi për vdekje 10 vjeçaren/ Polica-shoferi ishte i dehur
18/01 17:36
Top News – Hetimet zbardhin detaje/ Çfarë ndodhi me makinën e biznesmenit italian!
18/01 17:35
Top News – Meta-Selenica e braktisur/ Të ndërtohet rruga, arroganca penalizon banorët
18/01 17:25
Rrahu priftin me shkop/ Incidenti në Lezhë pas debatit me punëtorin e ndërtimit
18/01 15:41
U konstatuan pa maska mbrojtëse/ Gjobiten 1307 qytetarë gjatë fundjavës
18/01 15:33
I dehuri vrau 10 vjeçaren/ Aksidenti në zonën e Alliasit. U arrestua drejtuesi i automjetit
18/01 15:31
Veliaj: Të mbarojë rindërtimi, pastaj vila e 5 e Lulit
18/01 15:21
Covid më i fortë se gripi/ Epidemiologët ende nuk kanë gjetur raste të prekurish
18/01 15:14
Akull në rrugët e Korçës/ Temperatura të ulëta krijojnë shtresa akulli nga dëbora e rënë
18/01 15:13
Aksidenti me 150 km/h, vetëm gjobë/ Në timon ishte Stiverjan Dashi, rrezikoi jetën e tre personave
18/01 15:08
Shqipëria marrëveshje me Greqinë në kufi,qendër të përbashkët në Kakavijë për frenimin e emigrantëve
18/01 15:08
Shkolla dhe kopshti “Halit Çoka”, mjedise edukimi model për Kamzën
18/01 15:03
Italiani i zhdukur në Shqipëri/ Makina u gjet e djegur në Pukë. Po bëhet ekspertiza e mbetjeve
18/01 15:02
“Vaksinohen 447 mjekë & infermierë”/ Manastirliu: Brenda javës flasim mbi vaksinat e aleancës Covax
18/01 13:59
Shpendët në lagunën e Nartës/ Po bëhet regjistrimi për të parë si ka ndikuar gjuetia e paligjshme
18/01 13:25
Top News -Arjan Harxhi në Turqi, me shpenzimet tona/ Bashkëshortja prek me të vërtetat e fjalë zemre
18/01 13:14
Top News – Pasuria fundos gjyqtarin/ KPK shkarkon nga detyra Bib Ndrecën
18/01 13:13
Top News – Temperaturat e ulëta në vend/ Ngrica dhe reshje debore në sasi të mëdha
18/01 13:01
Top News – Vaksinimi kundër covid 19/ Kërkohet të jenë prioritet grupet me sindromën down
18/01 12:59
Marrëveshje me Greqinë/ Do ngrihet qendra e përbashkët e sigurisë doganore dhe policore në Kakavijë
18/01 12:54