Top News – Shkencëtari i raketave hipersonike! Rusi, arrestohet për tradhëti, i treti këtë verë
06/08/2022 14:32

Një shkencëtar rus që ka punuar për fluturimet hipersonike është arrestuar nën dushimet për tradhëti – shkruan media shtetërore ruse. Doktor Alexander Shiplyuk, drejtor i insitutit të mekanikës teorike dhe të aplikuar në akademinë ruse të shkencave, dega siberiane, është i treti shkencëtar rus që arrestohet këtë verë nën akuzat për tradhëti.

Top News-Në Angli jo vetëm për ‘shtëpi bari’/Kapen 4 shqiptarë me një sasi të madhe kokaine
10/08 21:21
Top Channel/ Shqiptarët po shtojnë Britaninë, ndër 10 vendet e para të bebeve me nëna të huaja në MB
10/08 20:49
Top News- Berluskoni njofton rikthimin / ‘Në garë për ta bërë Italinë të lumtur!’
10/08 20:44
Top News-‘Lija e Majmunëve’ si SIDA/Alarmi i Faucit-Kujdes në dimër, Covid nuk ka ikur!
10/08 20:42
Top News- Stoltenberg i përgjigjet Shqipërisë/Qëndrimi i NATO për bazën ushtarake në Porto Palermo
10/08 19:35
Top News-9 orët e FBI në shtëpinë e ish presidentit/Trump-Kjo nuk ndodh as në një republikë bananesh
10/08 19:33
Top News- Centrali bërthamor në rrezik!/Rusia do mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit
10/08 17:54
Top News-Ukraina ‘shkatërron’ ushtrinë e Putin/Rusia humbet 40 mijë ushtarë, dhjetëra anije e tanke
10/08 17:53
Top News- Në TikTok, tani shitet edhe drogë…!/Fentanili, 50 herë më e fuqishme sesa heroina
10/08 17:27
Top News – ‘Peshkaqeni’ rus ndez alarmin / Nëndetësja bërthamore e Rusisë në brigjet norvegjeze
10/08 16:30
Top News – Fund ‘imperializmit’ në BE! / Polonia: Gjermania si Rusia, më i forti bën ligjin
10/08 16:27
Top News – Shpërthimet në bazën ruse në Krime / Aksion i guximshëm i forcave speciale ukrainase
10/08 15:56
Top Channel/ Presidentët nën hetim/ Nga Nixon te Bush, akuzat me të cilat u përballën
10/08 15:52
Top News – Sfida ‘e pakapërcyeshme’ e Jeff Bezos! ‘Pushtoi’ hapësirën por s’nxjerr dot jahtin në det
10/08 14:35
Top News-Momente tmerri në aeroportin e Parisit/Me thikë në dorë kërcënon stafin, vritet nga policia
10/08 14:26
Top News – Makth pa fund! Një virus i ri në Kinë / Infekton 35 persona, e ka prejardhjen nga kafshët
10/08 14:13
Top News-30 minutat e arratisjes së vrasësit italian/Vrau shqiptaren Nevila Pjetri e një transgjinor
10/08 14:08
Top News – Shqiptarët, një ‘vend nderi’ në Britani/Në 10 vendet e para për lindjen e fëmijëve
10/08 12:53
Top News – Çfarë po ndodh mes Rusisë dhe Izraelit…? Putin flet me presidentin, ‘Të ulim tensionet’
10/08 12:40
Top News – Do ta marrim Tajvanin me luftë! / Kina e thotë troç: Jemi gati për përdorimin e forcës
10/08 12:39