Top News – Sezoni turistik, fluks në portin e Durrësit/4300 persona hynë në 24 orë, piku në fundjavë
04/07/2022 12:28

Sezoni veror ka shtuar ndjeshëm fluksin në pikat kufitare në hyrje të Shqipërisë duke ndikuar në këtë këtë shtim të numrit në hyrje të turistëve dhe shtetasve shqiptarë që janë rezident në vende të ndryshme të Bashkimit Europian. Sipas të dhënave zyrtare nga autoriteti portual në Durrës, vetëm në këtë pikë, në 24 orët e fundit kanë hyrë rreth 4300 persona. Edhe pse në të tilla kushte, me një nr kaq të lartë të personave që po hynë në territorin shqiptar ,duket se janë marrë të gjitha masat për të përballuar fluksin e një sezoni veror si ky, ku pritshmeria është shumë e madhe duke qëne se jemi edhe ne periudhen postpandemi. Arsyeja kryesore e atyre që hyjnë në vend përmes trageteve që lidhin Italinë me Shqipërinë në linjat Bari-Durrës dhe Ankona-Durrës është turizmi, po ka dhe persona të tjerë që vijnë në Shqipëri për arsye pune ose arsye të tjera.

Top Channel/ Përplasen dy automjete në Korçë, përfundojnë në spital dy persona
19/08 15:47
Top News- Makinat përplasen kokë më kokë, dy të lënduar drejt spitalit të Korçës
19/08 15:43
Top News-‘Horgito piu kokainë përpara vrasjes…’!/Dëshmia e të arrestuarit për vrasjen në Elbasan
19/08 15:40
Top Channel/ Ridënohet në burg Arbër Cekaj, i shtohet edhe një vit për tentativën e arratisjes
19/08 15:23
Top Channel/ “Plumbi i artë” godet sërish, dëshmia e Dumanit çon në pranga një grabitës
19/08 15:15
Top Channel/Atentati në Panaja planifikohej nga qershori, makina e përdorur ishte vjedhur në Shijak
19/08 15:05
Top Channel/ Kaluan zonën e tyre në det, bllokohen mjetet lundruese në Ksamil, Qeparo dhe Jalë
19/08 15:02
Top News – Nëse Zaporizhia bëhet Çernobil! / Ja si do të ‘shkrijë’ Evropa, harta e frikshme
19/08 14:23
Top News- Gledis Nano firmos vendimin surprizë /‘Në filtër rrjetet sociale të të gjithë policëve’
19/08 14:15
Top News- Dy goditje nga klubet e Superiores/ Laçi afron Shkurtajn, Mensah zbarkon tek Partizani
19/08 14:02
Top News- Një karrige bosh në Gjykatën Kushtetuese/ Zbulohen 3 emrat e gjyqtarëve që janë kandidatë
19/08 13:52
Top News-I 19-ti i bandës së Talo Çelës e Dumanit/Kush është i arrestuari i ‘Plumbit të artë’
19/08 13:48
Top News-Nisin kërkimet për floririn shqiptar/Ja dy zonat që mbajnë në thellësi sasitë e arit
19/08 13:43
Top News-Mënyra e pazakontë e drogës nga Anglia/Si e gjurmuan postën hetuesit shqiptarë e britanikë
19/08 13:37
Top Channel/ Plazhi vazhdon, hotelet dhe bregdeti i Durrësit janë plot
19/08 13:29
Top Channel/ Organizimi i botërorit/ Katari teston 1300 autobusë
19/08 13:20
Top Channel/ Parashikimi i motit/ Fundjavë e paqëndrueshme dhe rënie e temperaturave
19/08 13:11
Top Channel/ Detajet e atentatit të Panajasë/ Autorët e përgatitën gjithë verës
19/08 13:08
Top Channel/ Twitter pezullon llogaritë e politikanëve në Serbi
19/08 13:05
Top Neës – Hakerat kërcënojnë Iphonin tënd! / Apple në alarm, në rrezik llogari bankare, emaile etj
19/08 13:00