Top News – Serbia njeh Kosovën për pak minuta!/ A po teston Vuçiç opinion publik në vend
07/02/2023 09:22

Qeveria e Serbisë e njohu repuliken e Kosovës për pak orë. Në faqen zyrtare te qeverisë së serbisë u dha njoftimi për politikën e jashtme serbe, sic e kishte paraqitur në parlament Presidenti Vuçiç, në dy gjuhë, në serbisht dhe anglisht. Në variantin i referohet Republika e Kosovës. Ndërsa në variantin serbisht “kosova dhe metohija” postimi qëndroi për pak orë deri sa pati reagim të opozitës. Më pas, postimi u hoq dhe u zëvëndësua me “kosova dhe metohija”. Por ky gabim ka sjelle reagimin e opozitës. Lideri i Partisë Popullore, Vuk Jeremiç tha se qeveria e Serbisë ose është tradhtare ose injoranë. Ose të dyja. “Për këtë në Spanjë apo në Qipro do të jepeshin dorëheqje”, tha ai. Disa nga anëtarët e opozitës e quajtën jo gabim këtë lëvizje, por një testim që Vuçiç po i ben opinionit publik vendas, përballë presionit ndërkombëtar për një marrëveshje përfundimtare që përfshin edhe njohjen reciproke të dy vendeve.

Ndau Mirin nga Kamila, Ina marros Viktorin në takim – Ep.143 Përputhen 24/03/2023
25/03 09:05
E papritur, Donaldi & Iliri përballen për herë të parë pas ‘Big Brother’ – Më lër të flas
25/03 09:05
Edicioni Informativ, 24 Mars 2023, Ora 15:00
25/03 09:04
Video shokuese: Djali Erjonit duke qarë, i kërkon të lërë Për’puthen…- Ep.142 Përputhen 23/03/2023
24/03 09:08
Top News – 2 avionë drejt përplasjes mbi Kosovë/ Si i shpëtoi Shqipëria 300 pasagjerët nga vdekja!
24/03 09:07
Efi rikthehet në shtëpinë e BBV? Luizi fut në sherr shoqet e ngushta – Shqipëria Live
24/03 09:07
E rëndë: Briki e shtyn, Gisela tenton ta godasë, se doli me Artjonin – Ep.141 Përputhen 22/03/2023
23/03 09:54
Luizi del të shtunën.Debat mes Armina Mevlanit dhe kushurirës së Kiarës- Shqipëria Live 22 Mars 2023
23/03 09:54
Edicioni Informativ, 22 Mars 2023, Ora 15:00
23/03 09:54
Shumë e rëndë: Remili akuzon Livian se ka shkuar me një djalë tjetër… – Ep. 140 Përputhen 21/03/2023
22/03 09:12
Top Channel/ Rusia nis bombarduesit drejt Japonisë: Shkak vizita e kryeministrit në Kiev?!
22/03 09:11
“Zarfi i zi për Luizin”, çfarë do të ndodh sot brenda shtëpisë së BB VIP? – Shqipëria Live
22/03 09:11
Djemtë bëjnë për të qarë vajzat, Gisela dhe Livia nuk përmbahen – Ep. 139 Përputhen 20/03/2023
21/03 09:23
Edicioni Informativ, 20 Mars 2023, Ora 15:00
21/03 09:23
Edicioni Informativ, 20 Mars 2023, Ora 12:00
21/03 09:22
Portokalli, 19 Mars 2023 – Big Brother Portokalli-(Luizi i vetëm në nominim)
20/03 09:22
Emocionuese–Për herë të parë një Propozim për Martesë ndodh live. Lot dhe emocione të forta-E Diell
20/03 09:22
Edicioni Informativ, 19 Mars 2023, Ora 12:00
20/03 09:22
Edicioni Informativ, 18 Mars 2023, Ora 15:00
19/03 09:07
Top News – Putin udhëton lirisht në Nju Jork/ Pse në SHBA nuk vlen urdhri i arrestit ndërkombëtar
19/03 09:06