Top News – S’e mbajtën këmbët dhe u rrëzua / Joe Biden është mirë, konfirmon Shtëpia e Bardhë
02/06/2023 13:22

Presidenti Joe Biden është mirë, pasi u pengua dhe ra gjatë një eventi në Kolorado – konfirmuan zyrtarët e shtëpisë së Bardhë. Ai u pengua mbi një thes me rërë ndërsa po dorëzonte diplomat në një ceremoni diplomimi të akademisë së forcave ajrore amerikane. Biden, që është edhe presidenti në detyrë më i moshuar në historinë e vendit, aktualisht 80 vjec, u ndihmua të ngrihej në këmbë dhe u duk i padëmtuar pas incidentit. Ai madje bëri edhe shaka me gazetarët kur u kthye në shtëpinë e bardhë, në mbrëmje. Biden qëndroi për rreth një orë e gjysmë duke shtrënguar duart me secilin prej 921 kadetëve të diplomuar. Pamjet treguan më pas Bidenin që u shfaq më pas të pengohej ndërsa një zyrtar i forcës ajrore dhe dy pjesëtarë të shërbimit sekret e ndihmuan atë. Ai u pa të kthehej në vendin e tij, pa ndihmë, dhe më pas iu drejtua në këmbë makinës kur ceremonia përfundoi.

Top News – Polonia ‘mbyll’ kufirin me Sllovakinë / Shton kontrollet për shkak të emigrantëve
26/09 14:54
Top News – Trump pozon me armë…/ ’Dua të blej një Glock’, shpërthejnë polemikat
26/09 14:53
Top Channel/ Lamtumirë Giorgio Napolitano! Në funeralin shtetëror edhe Presidenti Begaj
26/09 14:45
Top News – Lufta mbërrin shumë pranë NATO-s / Rusia sulmon zonën kufitare mes Ukrainës e Rumanisë
26/09 14:27
Top News-Një ushtarak shqiptar në kartelin ballkanik/Hetimet spanjolle për 1.7 tonë kokainë të kapur
26/09 13:44
Top Channel/ Polonia i shton kontrollet kufitare me Sllovakinë, për shkak të emigrantëve
26/09 12:55
Top Channel/ Shifra rekord nga turizmi, Kroacia përballet dhe me anën tjetër të medaljes!
26/09 12:10
Top Channel/ Gjermania “tradhëton” Prishtinën: Të gjejë zgjidhjen për zbatimin e marrëveshjes!
26/09 11:52
Top News – Vritet admirali i Putinit, komandant i flotës ruse në Detin e Zi, Moska: ‘No coment’
26/09 11:17
Top News – F35-at e Italisë kundër MiG-ëve rusë / Përballje në 12 mijë m lartësi, dëbohen mbi Poloni
26/09 11:17
Top News – Breshëri dronësh mbi Ukrainë / Rrëzohen 26 kamikazë, goditen portet në Danub
26/09 11:05
Top News – Shpërthen depoja e karburantit… / Vriten 20 persona, 300 të lënduar në spital
26/09 10:58
Top News – “Die Welt”: Lajçak duhej shkarkuar për dështimin në Kosovë, Perëndimi përkëdhel Serbinë
26/09 08:30
Top News – Takim me Biden, Bushati nis misionin diplomatik në SHBA: Sjellim më afër dy popujt
25/09 22:59
Top News – Fermë kanabisi me vlerë 88 mijë paund / Dënohen me burg 3 shqiptarët në Angli
25/09 22:41
Top News – Orban i prerë me Ukrainën: Respektoni minoritetin hungarez që t’u mbështesim
25/09 21:12
Top News – Arratisje si nëpër filma në Itali / Shqiptari ikën nga burgu, ndihmohet nga një dron
25/09 21:11
Top News – ‘Brukseli do që ne t’i bashkohemi luftës’, Orban: Ukraina të heqë dorë nga NATO
25/09 20:54
Top News – Nuk ishte hera e parë / Russell Brand i dërguar në polici edhe në 2014
25/09 19:38
Top Channel/ SHBA, përplasje për buxhetin e ri. Qeveria rrezikon mbylljen e pjesshme
25/09 19:08