Top News – Scholz telefonon Putin mes luftimeve/ Çfarë do i kërkojë kancelari gjerman Rusisë
10/06/2023 15:49

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka theksuar se shumë shpejt mund të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin. Mediat e huaja shkruajnë se Scholz ka konfirmuar se kishte folur me Putinin menjëherë pasi presidenti rus urdhëroi një pushtim ushtarak në shkallë të plotë të Ukrainës në shkurt 2022. “Unë planifikoj të flas përsëri me të së shpejti,” është shprehur ai duke folur në Kongresin e 38-të të Protestantizmit Gjerman.

Top Channel/ E rëndë në Itali, 35-vjeçarja shqiptare vritet me plumb në kokë nga bashkëshorti
29/09 14:25
Top News – Diçka e rrezikshme po ndodh në SHBA! Biden paralajmëron për lëvizjen ekstremiste të Trump
29/09 13:49
Top News – NATO, avionë vëzhgimi në Lituani / Do të monitorojnë aktivitetet ushtarake ruse
29/09 12:30
Top News – Frikë nga zgjimi i vullkanit / Tërmete të vazhdueshme në Napoli, ndizet paniku
29/09 12:16
Top Channel/ Stoltenberg-Zelensky takim kokë më kokë: Ukraina po merr territore
29/09 12:11
Top Channel/ Republikanët nuk dorëzohen, duan dorëheqjen e Biden! Nis procesi hetimor
29/09 11:58
Top Channel/ Lojërat Olimpike fatale për shitësit e librave në rrugët e Francës, duhet të zhvendosen
29/09 11:32
Top News – Plasin të shtënat, të gjithë ikin në panik / Tmerr në spital, neonazisti vret tre vetë
29/09 11:16
Top News – Suedia ‘digjet’ nga bandat e krimi / Diskutohet nxjerrja e ushtrisë nëpër rrugë
29/09 11:12
Top News – Qeveria amerikane drejt mbylljes / Kongresi i ndarë për buxhetin, e diela afati i fundit
29/09 11:01
Top News- Shqiptarët kapen me 1 ton kokainë në mes të detit/Në operacion u përfshi dhe DEA amerikane
29/09 10:04
Top News – Zelensky pret Stoltenberg: Fitorja e Ukrainës, garanci për paqen në kontinent
29/09 08:30
Top News – X, ‘çerdhe’ dezinformimi / Studimi i BE për rrjetet sociale, paralajmërohet Musk
28/09 23:10
Top News- Kurti i thotë ‘Jo’ Ramës / Propozimi për KFOR-in në Veri
28/09 23:09
Top News – Suedia nxjerr ushtrinë në rrugë kundër bandave pas 11 vrasjeve në shtator
28/09 23:08
Top News – Mister vrasja në Sukth, asnjë pistë e gjurmë për autorët e krimit
28/09 23:06
Top Channel/ DASH të njëjtin qëndrim si BE-ja:Nuk mund të barazohet vrasja e policit me të sulmuesve
28/09 22:33
Top Channel/ Blinken, jo vetëm diplomat por dhe këngëtar. Sekrtetari amerikan I shtetit këndon live
28/09 21:42
Top Channel/ Çfarë do të ndodhë me luftën në Ukrainë? Stoltenberg-Zelensky takim kokë më kokë
28/09 19:41
Top Channel/ Elias “godet” Greqinë, përmbytje të mëdha në shumë zona nga stuhia
28/09 19:24