Top News – Rusia bombardon Odesën / ’Shi raketash’ të erës sovjetike, 18 civilë të vrarë
01/07/2022 12:34

Rusia bombardon qytetin e Odesës, raportohet për 18 civilë të vrarë Shërbimet ukrainase të urgjencës bënë të ditur mëngjesin e së premtes se sulmet ruse me raketa kanë goditur ndërtesat e banimit në rajonin e Odesës në Ukrainë, duke shkaktuar 18 viktima dhe duke lënduar dhjetëra të tjerë. "Numri i të vdekurve në ndërtesë ka arritur në 18", tha zëdhënësi i administratës ushtarake të Odesës, Sergei Bratchuk, duke shtuar se raketa u lëshua nga një aeroplan që vinte nga Deti i Zi. Videoja e sulmit të së premtes tregoi rrënojat e djegura të ndërtesave në Odesa. Një raketë e dytë që goditi rrethin Bilhorod-Dnistrovskyi të Odesës vrau tre persona, përfshirë një fëmijë dhe plagosi një person tjetër, sipas deklaratës së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës. Raketa e dytë goditi ndërtesat tre dhe katërkatëshe të një qendre rekreacioni, shkroi ministria në Tëitter. Sulmi i së premtes në Odesa pason tërheqjen e forcave ruse të enjten nga Ishulli i Gjarprit, një ishull kyç i Detit të Zi.

Top Channel/ Stuhia në Spanjë i merr jetën të riut në festival. Dhjetëra të plagosur
13/08 22:02
Top Channel/ Astronautja amerikane Jessica Watkins , 34-vjeçarja që synon Hënën dhe Marsin
13/08 17:06
Top News – ‘BE nuk është supermarket’ / Zelenski bën apel: Ndaloni vizat për rusët!
13/08 16:20
Top News – 16 anije me grurë ukrainas / ’Hapet’ Deti i Zi, 3 mln ton drithë muajt e ardhshëm
13/08 16:20
Top News- Shuhet aktorja Anne Heche / Ishte në koma prej një jave pas një aksidenti
13/08 15:57
Top News – Ku i eksporton armët Serbia… / 500 milionë dollarë në 2021, më i kërkuari obusi ‘Nora’
13/08 15:52
Top Channel/ Banorët e ishullit të Tajvanit nuk shqetësohen nga ‘daullet e luftës’ së Kinës
13/08 15:23
Top Channel/ Radhë të gjata në Kili për të marrë kopjen e draftit të kushtetutës së re të propozuar
13/08 15:22
Top News – Moskë-Beograd, biletë me një drejtim / Mijëra rusë zgjedhin Serbinë: Këtu na duan!
13/08 13:55
Top News-Autori i ‘Vargjeve Satanike’ në spital/U ‘dënua’ me vdekje nga Irani, u plagos në Nju Jork
13/08 13:42
Top News – Trazira sociale në Gjermani…! / Çmimet e larta të energjisë, një ‘fuçi baruti’
13/08 13:33
Top Channel/ Autori Salman Rushdie në intubim pas goditjes me thikë në skenë
13/08 13:15
Top Channel/ Me mijëra peshq të ngordhur në lumin Oder, Gjermania akuza Polonisë
13/08 13:11
Top Channel/ Lija e majmunit: Të huajt dynden në Kanada për vaksinën
13/08 12:05
Top Channel/ Akuzat ndaj Trump/ Akuzohet për spiunazh dhe pengim të drejtësisë
13/08 11:59
Top Channel/ Lumi Rhine i Gjermanisë po thahet, njerëzit dhe bisnezet në krizë
13/08 11:07
Top News-Çfarë gjeti FBI në shtëpinë e Trump!/Publikohet urdhëri, mund të akuzohet për spiunazh
12/08 23:00
Top News-Klani i “El Chapo” bën masakër në burg/Vriten 11 të dënuar, përleshjet zhvendosen në qytet
12/08 22:17
Top Channel/ Trump, sekrete për UFOT? Mister akuza e FBI! Askush nuk publikon çfarë dokumentesh mori
12/08 21:03
Top News-Qëllohet me thikë shkrimtari i njohur/Irani shpërblim për ‘kokën’ e tij sulmohet në NjuJork
12/08 20:36