Top News/ Rusi, banorët e 21 qyteteve e fshatrave braktisin shtëpitë, rrezikohen nga përmbytjet
17/04/2024 23:00

Rusia ndërmori evakuime të tjera nga qytetet dhe fshatrat në Siberinë perëndimore, të kërcënuara nga përmbytje shkatërruese. Rusia dhe Kazakistani janë goditur nga përmbytjet më të këqija në dekada, pasi lumenjtë dolën nga shtrati dhe morën para gjithçka. Përmbytjet pritet të arrijnë kulmin këtë javë në lumenjtë Tobol dhe Ishim të Siberisë.

Top Channel/ Kina, stërvitje me qen robotë të armatosur, identifikojnë dhe godasin objektivin
28/05 16:46
Top Channel/ Tashmë është zyrtare: Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën-Tërbohet Izraeli!
28/05 15:35
Top News/ Fusha të minuara në kufi me Rusinë / Evropa kthehet në një fortesë, ja plani i NATO-s
28/05 14:51
Top Channel/ I njohur për vrasje, “sadisti” shqiptar qëllon 10 herë një person në Spanjë
28/05 14:35
Top Channel/ Homoseksualët të bëhen priftërinj? Papa Françesku përdor termin nënçmues
28/05 14:26
Top Channel/ Gjenerali rus: NATO po përgatitet për sulme bërthamore kundër Rusisë, do marrim masa
28/05 14:21
Top News/ Çekia: Ukraina të godasë Rusinë! ’Ka të drejtë të përdorë të gjitha mjetet e mbrojtjes’
28/05 13:35
Top News/ Evropianë, zgjohuni nga gjumi! Macron: Të ngrihemi kundër të djathtës ekstreme
28/05 12:54
Top News/ Sateliti spiun shpërthen në fluturim/Koreja e Veriut dështon, shkaku: Një problem në motor
28/05 12:44
Top News/ Belgjika, 30 avionë F16 për Ukrainën / Zelenski firmos marrëveshjen e sigurisë, 1 mld USD
28/05 12:37
Top Channel/ Ekspertët, paralajmërimi: Europa të përgatitet për verën më të nxehtë në histori!
28/05 11:43
Top Channel/ Irani nis “raprezaljen”: Shtypje zërave kritikë pas vdekjes së presidentit!
28/05 11:40
Top News/ Rusia, central bërthamor në Uzbekistan / ’Porta’ e hyrjes së mallrave të sanksionuara
28/05 11:37
Top News/ Biden i vendos ultimatum Izraelit: Të mbrohen civilët në Gaza, ‘zemërim’ për Rafahun
28/05 11:28
Top Channel/ Sulmi në Rafah, mblidhet me urgjencë Këshilli i Sigurimit: ishte një masakër!
28/05 11:23
Top News/ Edhe Polonia trupa në Ukrainë / Njësoj si Franca: Nuk duhet përjashtuar mundësia
28/05 11:20
Top News/‘Trupat franceze në Ukrainë mbërrijnë së shpejti’/ Kievi tërheq njoftimin: Jemi në bisedime
28/05 11:19
Top News/ Avionët e NATO-s ‘rrethojnë’ Rusinë: Po praktikojnë sulme bërthamore mbi territorin rus
28/05 11:16
Top News/ Azilkërkuesit në BE e Britani / Shqiptarët me numrin më të lartë në Ballkan
28/05 11:16
Top News/ Tre shtete njohin Palestinën / Spanja, Irlanda e Norvegjia: Jeruzalemi Lindor kryeqytet
28/05 11:02