Top News – Rrumbullaku thërret strukturat/ Në fokus hashashi dhe krimi ekonomik
09/06/2023 15:46

Drejtori I Përgjithshëm I Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka mbledhur në një takim pune strukturat drejtuese në të gjitha qarqet. Në një takim në Drejtorinë e Përgjithshme, Rrumbullaku ka folur me Drejtorët e qarqeve dhe shefat e komisariateve për krimet ekonomike dhe parandalimin e kultivimit të hashashit. Mësohet se Rrumbullaku I ka kërkuar intensifikim të punës në kuadër të luftës ndaj fenomenit të kultivimit të kanabisit, teksa sezoni I kultivimit të bimës së palejuar ka hyrë në një fazë të nxehtë tashmë. Në këtë aspect, ai I ka kërkuar bashkëpunim jo vetëm mes strukturave por edhe me qytetarët, në mënyrë që të denoncojnë rastet e këtij aktiviteti të paligjshëm. Ndërsa I takon krimeve ekonomike, Rrumbullaku ka kërkuar një punë me ritme më të shpejta, teksa tashmë strukturat e krimit ekonomik në të gjithë vendin janë rikthyer në punë, pas pezullimit 1 mujor duke qenë se nuk kishin dhënë rezultatet e pritshme.

Top Channel/ Zjarri nuk po fiket në Pishporo, dy buldozerë hapin rrugët në pyllin e dendur
30/09 19:19
Top News – 30 vatra zjarri në Pishporo, 8 mjete zjarrfikëse në vendngjarje
30/09 19:11
Top News – Punësimi dhe integrimi i komunitetit rom/ Veliaj-Tirana shënoi histori suksesi
30/09 16:53
Top News – Ambasadori i SHBA kërkon organizatorin/ ‘Në prapavijë sulmi kishte mbështetje të madhe’
30/09 16:52
Top News – Çahet tubi i gazit në një pikë karburanti/ Alarm në Shkozë, evakuohen banorët e zonës
30/09 15:38
Top Channel/ Infertiliteti, krijohet njësia mjekësisë fetale në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”Top Channel/ Infertiliteti, krijohet njësia mjekësisë fetale në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”
30/09 15:32
Top Channel/ Nuk fiket zjarri në Fier/ Sipërfaqe të mëdha në flakë në pyllin e Pishporos
30/09 15:24
Top Channel/Më shumë mundësi edukimi, Veliaj konferencë për integrimin e komunitetit rom e egjiptian
30/09 15:22
Top Channel/ Rrjedhje gazi në pikën e karburantit/ Tiranë, evakuohen banorët në zonë
30/09 15:08
Top News – Shpërndante drogë pranë shkollave/ Operacioni ‘Tempulli’, arrestohet një 23-vjeçar
30/09 14:47
Top Channel/ Beleri kërkon të betohet/ Gjykata e Durrësit do shqyrtojë kërkesën
30/09 14:46
Top Channel/ Situatë e rëndë e zjarreve në Fier, era po shtyn flakët drejt tokave bujqësore
30/09 14:43
Top News – Dita e pestë e zjarrit në Pishpora/Temperaturat deri në 1000 gradë
30/09 14:00
Top News – Karoatreci ‘rrëmben’ makinat/ Polica aksion për parkimet e gabuara
30/09 13:23
Top Channel/ Zjarret jashtë kontrollit në Pishporo, riaktivizohen të gjitha vatrat
30/09 13:05
Top News- Gjykata e Durrësit merr kërkesën e Belerit/ Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës
30/09 12:53
Top Channel/ Beleri kërkon të betohet/ Gjykata e Durrësit do shqyrtojë kërkesën
30/09 12:49
Top Channel/ Nuk fiket zjarri në Fier/ Sipërfaqe të mëdha në flakë në pyllin e Pishporos
30/09 12:47
Top Channel/ Lufta e zjarrfikësve me zjarret në Fier, tokat bujqësore përpihen nga flakët
30/09 12:44
Top Channel/ Haki Cako për zjarret në Fier: Këto janë arsyet pse helikopteri nuk mund të ngrihet
30/09 12:21