Top News-Rruga e Kombit në ‘syrin’ e policies/Kapet piloti me 218 km në orë, pezullohen 78 patenta
21/05/2022 19:38

Shpejtësia, parakalimet e gabuara dhe drejtimi i mjetit në gjendje të dehur, vijojnë të jenë 3 nga faktorët që po cojnë cdo ditë e më shumë në rritjen e numrit të aksidenteve në mbarë vendin. Pas aksidenti fatal në rrugën e Kombit, ku si pasojë e shpejtësisë humbën jetën dy të rinj, njëri 19 vjec dhe tjetri 25, policia ka shtuar kontrollet pikërisht në këtë aks. Vetëm në harkun kohor të 24 orëve të fundit, rrugorët pezulluan 78 leje drejtimi, pasi drejtuesit e mjeteve u konstatuan duke qarkulluar me shpejtësi marramendëse që varionte nga 142 km/h deri në 218 km/h, në një kohë kur fluksi i automjeteve në këtë rrugë ishte shumë i lartë. Kontrolle ka patur edhe në aksin rrugor Milot Rubik, i cilësuar si një aks me rrezikshmëri të lartë. Në këtë segment, policia pezulloi 17 leje drejtimi për shkelje të ndryshme që përbëjnë rrezik në qakullimin rrugor.

Top News-Si u rekrutua zyrtari nga një vend jo mik/Premtimet që iu bënë, deri në shkollimin e djalit
24/06 23:12
Top News- Sa të rrezikuar jemi nga terrorizmi/ Raporti i SHISH tregon se kur duhet të shqetësohemi
24/06 22:54
Top Channel/ Anija islandeze kap balenë me flatër për herë të parë në katër vjet
24/06 22:33
Top News-Për të vizituar Europën duhet të paguash/Vendimi i ri i BE që hyn në fuqi së shpejti
24/06 22:25
Top News-Rrugët e drogës dhe kriminaliteti/Raporti i SHISH e sheh situatën ndryshe
24/06 22:25
Top News-Nxënëse apo gangsterë!/Policia gjen armë e drogë në shkollat e Ferizajt
24/06 20:34
Edicioni Informativ 24 Qershor 2022, Ora 19:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/06 20:05
Top News-Vetëm 4 maturantë morën notën 10/Publikohen rezultatet e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë
24/06 19:51
Top Channel/ Reforma në Drejtësi/ Përfaqësuesit e SHBA dhe BE: Po jep rezultate
24/06 19:45
Top Channel/ Bullgaria heq veton/ Por BE nuk jep vendim. Macron: Hap para, por jo fitore
24/06 19:33
Top News – Heqja e vetos Bullgare, reagon politika/ Rama i atribuon meritat opozitës bullgare
24/06 16:38
Top Channel/ Vala e të nxehtit, temperaturat më të larta në Shkodër, Elbasan, Berat e Gjirokastër
24/06 15:49
Top News – Asnjë femër, si foto në lekun shqiptar/Si përzgjidhen dhe prodhohen kartmonedhat ?
24/06 15:48
Top News -Dekorohet pas vdekjes Huyeda el Saied/Presidenti Meta i akordon titullin ‘Mjeshër i madh’
24/06 15:25
Top News – Përplasjet kushtetuese për deputetët/Kush janë të akuzuarit për bizneset familjare
24/06 15:25
Top Channel/ Investimet në Tiranë, BERZH mbështet projektin për zonën pranë bregut të lumit
24/06 15:21
Top Channel/ Provimi i fundit, mbi 33 mijë maturantë u testuan për lëndën me zgjedhje
24/06 15:18
Top Channel/ Bullgaria heq veton, Rama falenderon opozitën bullgare: BE të veprojë shpejt
24/06 15:12
Top Channel/Menduh Thaçi paralajmëroi Ramën,deklarata në Top Story: Kujdes çfarë thua për Bullgarinë
24/06 15:08
Top News – Skenaret e protestës së Berishës!/ Çfarë ndodh nëse do tentohet hyrja në Kryeministri?!
24/06 14:37