Top News – Rrëzohet reklama, vret një person / Stuhi e frikshme rëre në Egjipt, pesë të lënduar
03/06/2023 08:30

Një person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë janë lënduar pasi një reklamë e madhe në rrugë u rrëzua, si rezultat i një stuhie rëre që përfshiu kryeqytetin egjiptian. Stuhia bëri po ashtu që të shtypeshin edhe katër automjete në një nga rrugët qendrore të Kajros, qytet me 20 milionë banorë. Autoritetet rrugore punuan për të larguar mbetjet dhe për të rikthyer në normalitet trafikun. Stuhitë e rërës prekin rregullisht Egjiptin gjatë pranverës, duke shkaktuar probleme me frymëmarrjen. Autoritetet mbyllën dy porte përgjatë kanalit të Suezit ndërkohë për shkak të kushteve të këqia të motit, përfshirë erën e fortë dhe dallgët e mëdha që shoqëruan stuhinë e rërës. Shikueshmëria e reduktuar gjatë një stuhie të ngjashme në 2021 bëri që një anije gjigante mallrash, Ever Given, të bllokohej në kanal duke ndërprerë tregtinë globale për afro një javë. Rrugët e Egjiptit janë të rrezikshme dhe të keqmbajtura dhe shoferët shpesh i tejkalojnë limitet e shpejtësisë dhe shkelin rregullat e tjera. Me një popullatë prej më shumë se 105 milionë banorësh, egjipti është vendi më i madh arab.

Top Channel/ SHBA mirëpret tërheqjen e Serbisë, reagon Vuçiç: Do mbajmë përgjegjës ata që bënë krime
02/10 23:26
Top News- Tensioni në kufi me Kosovën/ SHBA- S’e kemi verifikuar që Serbia ka tërhequr ushtrinë
02/10 22:27
Top Channel/ PE rezolutë për sulmin në veri të Kosovës. Kërkesa u bë nga një deputet kroat
02/10 22:16
Top Channel/ Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev. Mesazh se nuk frikësohen nga raketat ruse
02/10 22:03
Top News – ‘Mos ndalni sanksionet ndaj Rusisë’, apeli i Zelenskyt ndaj ministrave të BE-së
02/10 20:53
Top Channel/ Emigrantët e paligjshëm, Meloni: Italia i vetmi vend që po vuan krizën
02/10 20:05
Top News – Super-avionët amerikanë jashtë shërbimit, publikohet raporti shqetësues
02/10 19:50
Top News – Kroacia kërkon ndëshkimin e Serbisë- Sulmi në Veri, i planifikuar
02/10 19:41
Top News- ‘Në depresion të thellë pas kartonit të kuq’ / Victoria rrëfen presionin mbi David Beckham
02/10 19:36
Top News – Biden viziton Floridan, shmanget takimi me gvernatorin DeSantis
02/10 19:36
Top Channel/ Gjyqi i mashtrimit kundrejt ish-presidentit të SHBA-së, Trump: Gjueti shtrigash!
02/10 18:59
Top News –BE përgatit fondin 20 mld euro për mbështetjen e Ukrainës, Danimarka konfirmon mbështetjen
02/10 18:18
Top News – BE ‘i mbyll gojën’ Serbisë / ‘Kosova e heton vetë sulmin në veri, ju bashkëpunoni’
02/10 17:27
Top News – Shkrumbohet stacioni i policisë / Të paktën 38 persona të lënduar në Egjipt
02/10 15:36
Top News – Influencere mode vetëm 10 vjeç / 1.5 milionë ndjekës…me pak ndihmë nga prindërit
02/10 15:16
Top Channel/ Nobeli i Mjekësisë për vaksinat Covid: Zbuluan teknologjinë mRNA!
02/10 15:11
Top News – Armët kthehen në muzikë… / Për një botë pa dhunë! Një spektakël i pazakontë
02/10 15:09
Top News – Nobeli i mjekësisë vaksinave të COVID-it /Vlerësohen dy shkencëtarë për teknologjinë mRNA
02/10 14:42
Top Channel/ Turqia sulmon kurdët: Shkatërrohen 20 shënjestra, hakmarrje për bombën në ministri!
02/10 12:19
Top News – Trupat britanike në Ukrainë…! Aleati i Putinit kërcënon: Nis Lufta III Botërore
02/10 12:03