Top News-Rrëfimi ndryshe i kryeministrit Rama/ Në ‘e Diell’ tregon për momente të panjohura nga jeta
19/04/2021 14:42

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në e-diell ku ka rrëfyer momente të panjohuar nga jeta e tij. Ai foli edhe për historinë e gjyshit të tij, të cilin e nxori babai nga shtëpia se kishte blerë makinë në Itali, por në këtë mënyrë ai ia doli të bëhej shoferi i Mbretit Zog. Ai mbeti në Durrës dhe ishte nga të pakët që posedonte makinë private. Më pas e thërriti kryebashkiake dhe i tha ose do bëhesh shoferi im me veturën tënde ose të zhdukesh. Vjen festa kombëtare, naltmadhnia bëri festën e madhe në pallatin e tij dhe priste të gjithë. Kur vjen kryetari i bashkisë me veturën, shkon përulet dhe naltmadhnia i thotë, s’ke turp, kështu i harxhon lekët e taksapaguesve. I thotë nuk është vetura ime, është e shoferit tim. Më pas naltmadhnia i thotë do bëhesh shoferi im me veturën tënde dhe kështu u bë shoferi i Ahmet Zogut. Rama ka folur edhe për marrëdheniët me prindrit, ku u shpreh se nëna e tij Aneta ka qenë më autoritarja në familje. Kryeministri tha se për studimet në lice, i ati kristaqi e lejoi vetëm pas këmbënguljes së tij.

Top Channel/ Qeveria tërhiqet nga gjoba automatike për mjetet e pasiguruara
11/05 19:56
Top News – 300 mijë euro për të gjetur vrasësit/ Policia nën hetim krimin makabër në Greqi
11/05 19:54
Top News – Sulm në një shkollë në Rusi/ Fëmijë dhe mësues të vrarë në Kazan
11/05 18:44
Top News – ‘Basha vjedh votat në parti’/ Kulluri kritik me qëndrimet e Bashës, kërkon largim
11/05 18:30
Top News – Vetëdorëzohen 4 shokët e viktimës/ ‘5 maji’, miqtë e viktimës dhe autorit, në polici
11/05 18:26
Top News – ‘Ekspertiza e keqe të varros’/ Përplaset komisioni hetimor për ekspertët
11/05 17:52
Top News – 2 plumba në kokë pas ‘tradhtisë’/ Tiranë, vrasësi i adoleshentes në burg përjetë
11/05 17:22
Top News – Ekzekutimi mafioz i biznesmenit/ Vlorë, si vepron skuadra e vrasësve me pagesë
11/05 17:22
Top Channel/ BE për Ballkanin Perëndimor/ Rikthehet në agjendën e takimeve të ministrave të bllokut
11/05 16:10
Top News – ‘Mos vrisni nënën time!’ Protesta në elbasan për vrasjen e Liljana Bozos
11/05 15:59
Top News – Bulqizë, shpërthen gazi në minierë/ Të lënduar 6 minatorë, 1 dërgohet në Tiranë
11/05 15:56
Top News – Mashtruesit e kredive me letra false/ Operacioni ‘fraud 21’, 2 persona të arrestuar
11/05 15:56
Top News – Tabaku- Të rikthejmë demokracinë/ Nga janari u alookuan 125 mln euro për rindërtim
11/05 15:27
Top Channel/ Vret shokun në lojën me pistoletë, po festonin mes miqsh. Dorëzohet vrasësi
11/05 15:22
Top Channel/ Gazi asfikson minatorët/ Martanesh, tymi i një gjeneratori rrezikoi jetët e tyre
11/05 15:12
Top Channel/ Rregullat e reja për bitcoin/ Do vendosen licenca për konvertimin e kriptomonedhave
11/05 15:11
Top Channel/Protestë para gjykatës në Elbasan, kërkojnë drejtësi për gruan që u vra nga bashkëshorti
11/05 15:07
Top News – Publicisti dhe gazetari Agim Mato/ Sarandë, përcillet për në banesën e fundit
11/05 14:37
Top Channel/Asfiksimi i tre punëtorëve, pamjet nga miniera ku ndodhi çlirimi i gazit nga gjeneratori
11/05 14:19
Top Channel/ Momenti kur minatorët e plagosur në Bulqizë transportohen në spital
11/05 14:08