Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Laç, nis puna për pallatet e reja
25/11/2020 15:16

Pjese e procesit te rindertimit pas termetit, ne Lac jane hedhur themelet e ka nisur ngritja e kolonave te pallateve te reja ne Zonen nr. 1 ne qendren e qytetit, si dhe eshte projektuar nje shkolle e re. Per te inspektuar kete process, ne lac ka qene edhe kryeministri Rama, i shoqeruar nga kryetarja e bashkise Majlinda Cara, mes te cilve nuk munguan batutat. “Falë angazhimit personal dhe qeverisë shqiptare, rreth 25 milionë, miliardë, i vijnë investime Kurbinit. Dhe kjo vetëm falë jush. Do të shikojmë një Kurbin tjetër”, u shpreh cara Rama: I the me të vjetra ti, mos na dalësh në televizor si Luli. Miliarda, miliona!” Në një batutë me humor Cara u tha Ahmetajt, Nikollës, që ishin të pranishëm në inspektimin e punimeve se: “Do ju marr edhe kryeministrin ta sjell këtu në Laç”, pasi e konsideroi një vend më të mirë për të jetuar. Gjate inspektimit kryeministri Rama ka pershendetur punëtorët turq me fjalët: “Merhaba!”, duke shtuar vleresimin per punen e tyre. “Vëllezërit tanë kanë vendosur standard këtu, duhet të mbajmë të njëjtin standard me të gjitha godinat”.

Top News – Meta-Ka ardhur koha për ndryshim/ Shqipëria e para në Evropë për azilantë
22/01 12:25
Rindërtimi në Vorë/ Kryeministri inspekton punimet për ndërtesat e reja
20/01 15:27
Batutat nga vizita në Vorë/ Banorët: Rrofsh sa malet e Shqipërisë. Rama: Sa malet jo, sa të kemi takatin
20/01 13:10
Top News – Vora një qytet fantazmë/ Kryemadhi-nuk u mbështetën të dëmtuarit nga tërmeti
20/01 12:52
Topalli kandidon në Shkodër e Tiranë/ Vendi i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
19/01 15:19
Top News – ‘Interesi është I Partisë Demokratike’/ Fatmir Mediu: ‘nuk kërkuam privilegj’
19/01 13:01
Ekonomia në fokus/ Rama dhe Denaj, konferencë për administrimin fiskal
19/01 12:45
Top News – Në 25 prill shqiptarët do zgjedhin/ Kryemadhi-qytetarët janë gjykatësit më të mirë
19/01 11:31
Top News – Sesion i ri me avaz të vjetër/ Akuzat e Murrizit për palaço e hajdutë
18/01 20:13
Top News – Edhe 60 ditë për përplasjet e forta/ Ja data e shpërndarjes së parlamentit
18/01 20:05
Vaksinimi/ Rama: BE nuk pa përtej kufijve të vetë. Me Pfizer i kemi lënë hapësirë vetes për të negociuar më tej
18/01 19:40
Top News – Rama, një përgjigje për Francën…!/ Shumë komente “masakruese” në facebook
17/01 14:32
Veliaj: PD e ndarë në 6 copa, s’dinë kë të votojnë
17/01 13:42
Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01 12:15
Top News – Zgjedhjet dhe Dekriminalizimi/ Shkresë e prokurorisë për partitë politike
17/01 11:37
Top News – Votuesit për herë të parë/ LSI, Kryemadhi flet për strategji punësimi
17/01 11:35
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ Kreu i PBDNJ mund të kandidojë në Korçë. Në Vlorë do jetë PDIU
15/01 19:44
Top News – Bilanci i Ramës për përmbytjet/ Vasili-provokim për shqiptarët nën ujë e pa shtëpi
15/01 17:15
Top News – PS mbyll fazën e dytë/ ‘Deputeti që duam’, Balla: një epoke të re
15/01 14:43
Top News – Në kantierin e Thumanës/ Rama e Pacolli inspektojnë ndërtimin e apartamenteve
15/01 14:03