Top News – Rama, vizita në Greqi/ Në ‘Open’ diplomatë e analistë
17/09/2020 11:06

Marreveshja per detin, ligji i luftes por edhe marredheniet e acaruara se fundmi mes greqise dhe turqise ishin tema diskutimi mes kryeministrit grek micotaqis dhe shefit shqiptar te ekzekutivit edi rama. por a u arriten pritshmerite. zyrtaisht u tha se takimi pati sukses dhe se per marreveshjen e detit rama hodhi ne tryeze tezen e negociatorit te nje vendi mik te te dy paleve. per kete eshre perfolur italia, ndaj seciles as greqia dhe as shqiperia nuk kane rezerva. ne emisionin open ne top channel analiste e diplonate shprehen qendrime te ndryshme. “S’bëri asgjë. Pritshmëritë ishin të mëdha se ishte çështje e rëndësishme, flitet për detin. Këtu duket më tepër një shëtitje duke kaluar nga Ankaraja për të marrë rolin e tij negociator. Nga vetë vizita pashë që akoma nuk është konceptuar nga qeveria shqiptare se si do zgjidhet marrëveshja me Greqinë. Vetë politika e jashtme e Ramës ka futur sektorë të tjerë që krijojnë tension dhe sjellin paragjykime nga Perëndimi.

Covid 19 përplas Metën me Ramën/ Presidenti: Situata drejt katastrofës. Kryeministri: Mos fut hundët
28/10 15:21
Covid 19, Rama i përgjigjet Metës/ Presidenti: situara drejt katastrofës.Kryeministri:mos fut hundët
28/10 12:54
Patozi i përgjigjet Bashës: Luftë doni, luftë do keni!
28/10 12:11
Top News – Grevistët e Ballshit/ Rama- mbyllni grevën e hajde flasim
28/10 11:32
Top News – Rama i përgjigjet Metës/ ‘Shih punën tënde, s’po e bën!’
28/10 10:55
Rama: Do kthejmë fëmijët e tjerë/ “Janë identifikuar në vendet ku qëndrojnë”
27/10 15:41
Hetim dhëndrit të Berishës/Balla akuzon për aferë korruptive me privatizimin e Kompleksit Partizani
27/10 15:22
“LSI, përgjegjësi për inceneratorët”/ Ish ministri Manjani, replike më kryetaren e LSI
27/10 15:20
Basha: Partitë i krijon Rama/ Reagimi i kryetarit të PD edhe për forcat që po krijohen nga e djathta
27/10 15:19
Top News – Votimi i Kodit Zgjedhor/ Rama-nuk ka kohë për ‘Venecia’
27/10 14:57
Top News – Basha, sërish për Covid/ ‘Ministria fsheh shifrat e vdekjeve’
27/10 14:26
Top News – Komenti i Varhleyi-it/ Basha- Europa po flet qartë!
27/10 14:25
Kthimi në Kuvend i Kodit Zgjedhor/ Komisioni i Ligjeve shqyrton dekretin e Presidentit Meta
27/10 12:58
Top News – Rama me gjeneralin Abass/‘Riatdhesimi do të vijojë më tej’
27/10 11:41
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi komenton Kodin Zgjedhor
27/10 11:13
Top News – Kodi i ri Zgjedhor/ Diskutohet në komisionin e ligjeve
27/10 10:47
Rama: Kodi votohet pa ndryshime/ Presidenti shpjegon pyetjet që i bëri komisionit të Venecias
26/10 15:20
Top News – ‘Kriza politike dhe nënshtetësitë’/ Meta, kodi në Venecia
26/10 15:18
Top News – Rama kundër, Basha pro/ Deklarata e Varhelyi-it për Venecian
26/10 15:12
Top News – Basha akuzon Ramën dhe qevërinë/ Vala e dytë e covid
26/10 15:09