Top News – Rama tallet me Lulin dhe Monikën/ “Eshtë modest, të gatuajë makarona për…’!
07/03/2021 13:43

Kryeministri Edi Rama, në një takim në Lezhë, ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha, duke e akuzuar se nuk ka bërë asnjë punë, pavarësisht se ka shumë vite në politikë. Sipas Ramës, Basha nuk ka nguluar asnjë gozhdë, ndërsa e ironizoi lidhur me premtimin që bëri kur ishte kryebashkiak për ‘tramvajin në Tiranë'. “Çfarë pune ka bërë një jetë? Një punë që të thotë shiko se unë kam ngulur këtë gozhdën në filan mur. Të paktën të gatuajë makarona një herë për demokratët që të shihet i ka të vërteta, apo thjesht për t’i tundur në momentin kur filmohet. Se mirë tramvajin e Tiranës nuk e tregon dot, edhe pse të gjithë e shohin, por ai nuk tregon sepse është modest. Të mos thotë futa Shqipërinë në NATO. Se në NATO e futi Saliu, në NATO e futi Luli, në NATO e futi Iliri. Në fund do të dalë se në NATO e futi Monika. Por, Rama përmendi edhe kalin e kuq dhe breshkën blu kur është fjala për të kaluar lumin. Nëse do një kalë që të kalosh lumin dhe kali është i kuq dhe t’i merr një breshkë blu, do mbytesh bashkë me breshkën vetëm se të pëlqen ngjyra, por unë jam piktor dhe kjo nuk është çështje ngjyrash”.

Kryebashkiakja e Durrësit takim me banorët e lagjes 6 të qytetit
09/04 15:42
Top News – Basha nga Divjaka/ Do japim 150 milionë euro për bujqësinë
09/04 15:27
Basha, ftesë socialistëve/ Takon dy të larguar nga PS: Bashkë për aspiratat e vendit
09/04 15:13
Rama: Rruga e Arbrit brenda vitit/ Biseda e kryeministrit me kandidatin e PS në Dibër
09/04 15:12
Ministrja Manastirliu, kandidate e PS-së në Njësinë 9, prezantohet nga kryebashkiaku Veliaj
09/04 14:26
Top News – Zgjedhjet, shitja dhe blerja e votes/ Ambasadorja e Suedisë, apel për shqiptarët
09/04 13:03
Rama dhe Gjiknuri në Finiq:Kujdes nga propozimi i PD për shfuqizmin e ligjit të pronave.E rrezikshme
09/04 12:30
Ambasadorja suedeze në Shkodër: Shqetësues fenomeni i shit-blerjes së votës në Shqipëri
09/04 11:09
Basha me fermerët në Divjakë: 100 milion euro subvencione dhe naftë pa taksë në bujqësi
09/04 10:45
“Ça thotë partia e kontrollorëve?” Telefonata e Ramës me Dionis Imerajn në Dibër
09/04 10:37
Sondazhi i tretë i TCH dhe IPSOS, cilën parti do votonit nëse ka zgjedhje këtë të diel? PS 48.4%, PD 39.3 % dhe LSI 5%
09/04 03:06
Balla: Banorët e Shtërmenit e kanë ndarë mendjen që vota e tyre duhet të jetë për PS dhe jo për PD e LSI
08/04 19:51
‘Meta-Berisha, dështuan’/ Rama: Donin të bllokonin vaksinat, gjetën kryeministrin e gabuar
08/04 19:47
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës/ “Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari”
08/04 19:44
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës: Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari
08/04 15:35
Damian Gjiknuri takim me banorët e Orikumit
08/04 14:15
Damian Gjiknuri takim me banorët e Llakatundit
08/04 14:09
Top News – Pas gjyqit të humbur në Arbitrazh/ “Becchetti”, Rama shigjeton Berishën e Metën
08/04 13:32
Durrës/ Kryebashkiakja inspekton procesin e rindërtimit
08/04 13:05
Rama: Sulm i Metës e Berishës/ “Po bllokojnë vaksinat. Gjetën kryeministrin e gabuar”
08/04 12:24