Top News/ Rama lëvizje në qeveri/ Ikin dy zëvendësministra, marrin detyra të reja
29/05/2024 19:33

Dy zëvendësministra të Punëve të Jashtme do të largohen nga detyra për të vijuar karrierën e tyre profesionale në selitë diplomatike të Shqipërisë jashtë vendit. Zëvendësministri Besart Kadia propozohet nga qeveria për të shërbyer si ambasador i Shqipërisë në Azerbajxhan. Pak muaj më parë Kadia ishte pjesë e delegacionit të kryeministrit Edi Rama në Baku ku morën pjesë në samitin te 10-të Korridorit Jugor të Gazit. Gjatë qëndrimit atje, Kadia nënshkroi së bashku me homologun etij marrëveshjen për heqjen e vizave me Azerbajxhanin, teks janë një sërë çështjet mes dy vendeve të cilat kërkojnë intensifikim të marrëdhënieve dy palëshe dhe bashkëpunim të mëtejshëm kryesisht në fushën e energjisë. Ndërkohë zëvendësministrja Artemis Malo pritet të propozohet nga qeveria për të shërbyer si ambasadore e Shqipërisë në Kanada. Këtë të mërkurë në komisionin e punëve të jashtme zhvilloi seancën dëgjimore edhe diplomati Ernal Filo, i cili pritet të marrë detyrën si ambasadori i parë i Shqipërisë në Ukrainë, në një kohë kur raportet mes dy vendeve janë të forcuara, për shkak të përkrahjes së palëkundur të Tiranës zyrtare ndaj Kievit pas fillimit të agresionit rus në Ukainë.

Top Channel/ “Dosja e baxhanakut të Ramës në SPAK”, Berisha: Ka bërë tendera…
14/06 23:25
Top Channel/ Zjarri në Shkodër, 5 banesa të djegura dhe 25 njësi tregtare
14/06 23:10
Top News/ Digjet tregu dhe banesat në Shkodër/ Flakët dalin nga kontrolli, ndërhyrje nga ajri
14/06 22:14
Top Channel/ Zjarri që përfshiu tregun, shtëllunga të mëdha tymi mbi qytet! 5 banesa të djegura
14/06 21:41
Top Channel/ Zjarri në Shkodër shkrumbon pesë shtëpi! Në zonë mbërrin helikopteri
14/06 21:35
Top Channel/ “Situatë e paprecedent”/ Prefektja e Shkodrës: Kemi lokalizuar perimetrin e zjarrit
14/06 21:01
Top Channel/ Zjarri i frikshëm në Shkodër, kryebashkiaku: Prej një orë e gjysmë luftë e vërtetë!
14/06 21:00
Top News/ Flakët “përpijnë” tregun në Shkodër, nuk shpëtojnë as banesat. Evakuohen banorët nga zona
14/06 20:13
Top Channel/ Dita e dhurimit të gjakut/ Këtë vit janë regjistruar 40% më shumë dhurues të gjakut
14/06 19:53
Top Channel/ Zjarri në Shkodër, shkrumbohen 25 njësi tregtare! Flakët rrezikojnë edhe një shkollë
14/06 19:47
Top Channel/ Digjet banesa e parë në Shkodër, shikoni pamjet e vilës që po shkrumbohet
14/06 19:46
Top Channel/ Zjarri i madh në Shkodër, reagon policia: Po bëhet evakuimi i banorëve
14/06 19:45
Top Channel/ Përfshihen nga zjarri edhe banesat në Shkodër, banorët shpëtojnë njeri-tjetrin
14/06 19:44
Top Channel/ Zjarr në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër, flakët rrezikojnë qytetarët
14/06 19:43
Top Channel/ Festë në aeroport/ Fluks pasagjerësh, përcillen me entuziazëm tifozët kombëtares
14/06 19:40
Top Channel/ Rezultatet e Gjuhës së huaj/ Publikohen vlerësimet, Vlora me mesataren më të lartë
14/06 19:38
Top Channel/ Zjarr masiv në Shkodër! Digjen 25 njësi tregtare, përfshihen edhe banesa
14/06 19:35
Top Channel/ Basha, rekurs dhe parti të re/ Reagimi pas mbledhjes: Shqiptarët do të kenë alternativë
14/06 19:29
Top Channel/ Pamje dramatike nga Shkodra, flakët përpijnë tregun, zjarri përhapet edhe te banesat
14/06 19:26
Top News/ Digjet tregu i rrobave në Shkodër, flakët dalin nga kontrolli, rrezikojnë dhe banesat
14/06 19:18