Top News – Rama komenton ftesën për Bashën/ ‘Synojmë një politikë që t’i ngjajë shqiptarëve’
16/04/2021 14:17

Kryeministri Edi Rama në vijimësi të takimeve elektorale për zjedhjet e 25 prillit, ka takuar gra dhe vajza të cilave u bëri apel të marrin në dorë fatin e vendit. Sipas Ramës askush më mirë sesa gratë nuk e kupton se mënyra e vetme për të përballuar vështirësitë është të punosh. Rama komentoi edhe ftesën që i bëri publikisht kryetarit të partisë Demokratike, Lulzim Basha për një bashkëpunim në vitet në vijim. Kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk bëhet fjalë për një ftesë për bashkëqeverisje si ajo e Berishës me Metën, nga mungesa e votave të mjaftueshme për të qeverisur i vetëm, por një ftesë për ta bërë politikën që ti ngjajë sadopak shqiptarëve. Thirrja për t’u bashkuar dhe vetëdija ime se bashkimi është domosdoshmëri, bindja ime se dalja nga tuneli i pandemisë për ta bërë diellin për të gjithë, nuk është thirrje për të bërë një qeveri bashkë siç bëri Saliu me Liken nga halli kur nuk kishte votat apo siç janë bashkuar partitë për interesa. Ne nuk kemi nevojë dhe nuk do kërkojmë vota nga të tjerë sepse më 25 prill do marrin shumicën e votave. Por është thirrje për ta bërë politikën që t’i ngjajë shqiptarëve përballë tërmetit dhe pandemisë. Shqiptarët në ato faza i bashkoi ajo që e vuanin njësoj nga brenda. Politika duhet të bëjë që bashkimi të mos vijë nga halli, por nga detyrimi ndaj njerëzve për ta bërë politikën një hapësirë ku njerëzit të mos kenë frikë të hyjnë. Një hapësirë ku shumë Ogerta, Etilda, Elisa, Bora, Edona të mos kenë frikë të hyjnë”

Top Channel/ Gara për kreun e PD, dorëhiqet Enno Bozdo nga Komisioni Zgjedhor
17/05 12:55
Top Channel/ Mblidhet komisioni për Metën. Merr detyrën eksperti ligjor Artan Spahiu
17/05 12:53
Top News – U vendos në mbledhjen e kryesisë/ Partia demokratike në zgjedhje më 13 qershor
16/05 21:47
Top News – ‘Kurbanët’ e Edi Ramës/ Furtunë ndryshimesh në strukturat e socialistëve
16/05 13:58
Top Channel/ Sot Basha përballë kritikëve, pasdite mbledhja e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar
16/05 13:20
Top News – Basha përballë kryesisë demokrate/ Kush do ngelet jashtë dyerve të selisë blu!
16/05 12:58
Top News – E diela e përballjes së Bashës/ Debate në kryesi, çfarë pritet të ndodhë në PD!
15/05 19:14
Top Channel/“Dorëheqje dhe reformim të PD”, një ditë para përballjes me Bashën.Nishani: PD nuk fitoi
15/05 15:28
Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17