Top News – Rama ironi me Metën/ ‘Ta kishe mbrojtur Vjosën më parë’
25/09/2020 15:06

Vjosa te shpallet Park Kombëtar. Kjo ka qene kerkesa e presidentit Ilir Meta, teksa ngriti shqetesimin e ndertimit te HEC-eve ne kete zone. Pas kesaj deklarate nuk ka vonuar reagimi i kreut te qeverise, Edi Rama Ky i fundit nepermjet nje postimi ne facebook ka sqaruar se Ministria e Mjedisit ka refuzuar zyrtarisht të japë leje për projekte HEC-esh në Vjosën e poshtme, duke mos kursyer as ironine ndaj Presidentit te vendit, Ilir Meta. ‘Jam dakord me Ilir Metën që e ardhmja nuk është shkatërrimi, -shkruan Rama, po sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën nga shkatërrimi kur ishte zv.shef i qeverisë së Saliut, siç mbron sot Vjosën nga rreziku imagjinar i hidrocentraleve që nuk do të ndërtohen! Qeveria jonë e ka shpallur Park Kombëtar Vjosën e lartme. Ministria jonë e Mjedisit ka refuzuar zyrtarisht të japë leje për projekte HEC-esh në Vjosën e poshtme që do të integrohet me Parkun! Vala shkatërruese e qeverisë së vjetër mbi lumenjtë në tërësi është zmbrapsur ka kohë!- mbyll postimin Kryeministri Rama, duke iu pergjigjur deklarates te presidentit.

“Militantja” e LSI në Kushtetuese/ Sonila Bejtja, qëndrime politike pro Metës, kundër Ramës
21/10 19:45
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Rama tregon projektet e reja/ Tre aeroporte dhe porte turistike në Durrës, Vlorë dhe Sarandë
21/10 15:09
Top News – Rama-çeshtja e detit/ Në kërkuam rishqyrtim, jo Greqia
21/10 14:16
Rritet buxheti për infrastrukturën/ Më shumë fonde sesa për shëndetësinë
21/10 12:59
Top News – Rama thirrje naftëtarëve/ ‘Ndalni grevën, që të bisedojmë’
21/10 12:13
Top News – Meta takon Dendias/ ‘Folëm për marredhëniet dypaleshe’
20/10 17:16
Shqipëria dhe Greqia bien dakord t’i drejtohen gjykatës ndërkombëtare
20/10 16:23
Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit
20/10 15:24
“Çohet Presidenti që vetëm President s’është”/ Rama: Çfarë do tjetër ta besosh Covid-in?
20/10 15:21
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 14:49
Detit/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
20/10 14:19
Top News – Rama i përgjigjet PD/ Spitalet gati për shtimin e fluksit
20/10 14:05
Rama pas mbledhjes së PS: E turpshme që kemi në zyrën e Presidentit një njeri që ka dalë nga shinat
20/10 12:10
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, takim me drejtuesit politikë
20/10 11:24
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 11:05
Top News – Rama-Metës-je komandant i LSI/ S’jemi në luftë!
19/10 18:42
Top News – Rama-do jetë vrasëse për shqiperinë/ Një karantinë e dytë…!
19/10 16:08